2. Kamu-Özel Sektör Tarımsal Ar-Ge ve İnovasyon Buluşması Tagem'de Yapıldı

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğünün (TAGEM) düzenlediği    "2.Kamu-Özel Sektör Tarımsal Ar-Ge & İnovasyon Buluşması “ 15 Kasım Çarşamba günü TAGEM’in Ankara Lodumlu bölgesinde ki yeni yerleşkesinde yapıldı.
Bakan Yardımcısı Mehmet Danış’ın katılımıyla sabah saat 10.00’da başlayan ilk bölümde TAGEM Genel Müdürü Dr. Nevzat Birişik TAGEM’in çalışmalarını,Ar-Ge ve İnovasyon konusunda özel sektör ve üniversiteye desteklerini, sonrasında ki çalışmalarını anlattı. Birişik’in konuşmasından sonra ARGE çalışmaları ve buluşlarıyla ülkemizin gıda- tarım çalışmalarına destek veren özel sektör ve üniversite temsilcileri sırayla konuştu.
İlk bölümün bitiminden sonra öğle yemeği için ara verilmiştir. Öğle yemeği sırası ve sonrası fuaye alanında TAGEM’e bağlı 50 Ensttitü, stand alanında ki özel sektöre ait standlar Bakan Yardımcısı Mehmet Danış  ve TAGEM Genel Md. Nevzat Birişik başta  olmak üzere bakanlık çalışanları ve diğer katılımcılar ziyaret edilmiştir.
Organizasyonun öğleden sonra ki ikinci bölümünde Nevzat Birişik ve TAGEM’e bağlı Daire Başkanları sahnede yer alarak katılımcıların sorularını cevaplamıştır. 
Salonda bulunanların iyi temennileri, sorular ve cevaplar sonrasında “3. Kamu- Özel Sektör Tarımsal Ar-Ge ve İnovasyon Buluşması”’nın 15 Ekim 2018 tarihinde yine aynı yerde yapılacağı Nevzat Birişik tarafından açıklandı ve yeni yılda buluşmak üzere toplantı bitirildi.
Nevzat Birişik’in yönlendirmesiyle Müdürlük Bahçesinde toplu fotoğraf çektirildi.
 

GÖRSELLER; C.DOĞAN, TAGEM 
 

BANDIRMA GERÇEK-Editör, C.DOĞAN