43'üncü kurban bir Türk oldu

 

Romanya'nın başkenti Bükreş'te bir eğlence merkezinde 30 Ekim'de çıkan yangında ağır yaralanarak tedavi altına alınan Türk öğrenci Ayberk Mancı hayatını kaybetti. Faciada nedeniyle ölenlerin sayısı 43'e yükseldi.

Türkiye'nin Bükreş Büyükelçisi Koray Ertaş, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, yangında ağır yaralanan ve tedavi altına alınan Mancı'nın tüm  müdahalelere rağmen kurtarılamadığını belirtti. Ertaş, Mancı'nın cenazesinin bu  gece Türkiye'ye getirilmesinin planlandığını ifade etti. 
 
Son 24 saatte yoğun bakımda bulunan hastalardan 11'inin daha hayatını  kaybetmesi nedeniyle ölenlerin sayısının 43'e yükseldiğini söyleyen Büyükelçi  Ertaş, "Hayatını kaybedenler arasında Köstenceli soydaş Serian Mavi de bulunuyor"  ifadesini kullandı. 
 
Bükreş'teki bir binanın zemin katında bulunan Colectiv Kulübü'nde,  "Goodbye to Gravity" adlı metal grubunun albüm tanıtımı sırasında henüz  bilinmeyen bir sebeple yangın çıkmıştı. 
 
Sağlık Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı, yaklaşık 180 yaralının  tedavisine yardımcı olmak amacıyla Bükreş'e uzman personel göndermişti. 
 
Geçen hafta düzenlenen protestolarda yaklaşık 20 bin Bükreşli, Romanya  Başbakanı Victor Ponta, İçişleri Bakanı Gabriel Oprea ve gece kulübünün bulunduğu  bölgenin belediye başkanının istifasını talep etmişti. 
 
Protestoların ardından Başbakan Ponta istifa etmiş ve yaptığı  açıklamada "İstifamı sunuyorum. Ben ve dolayısıyla hükümetim görevi bırakıyoruz"  demişti.

HABER : AA