600 Evler'de Silahlı Saldırı.1 Kişi Hayatını Kaybetti

Bandırma  600 Evler Mahallesinde silahlı saldırı sonucu bir kişi hayatını kaybetti. 32 yaşında olduğu öğrenilen  Erhan Çalışkan adlı vatandaş kimliği sonradan belirlenen 2 kişi  tarafından tartışma sonrası silahla vücudunun çeşitli yerlerinden vuruldu.  Kısa sürede olay yerine ulaşan Ambülansın  sağlık ekipleri tarafından müdahale edilen  E.Ç., ambulansla Bandırma Devlet Hastanesine kaldırılmasına rağmen kurtarılamadı. Polis olay yerinden kaçan zanlıları arıyor.

Edinilen bilgilere göre : 
 Emrullah Baran. (23), geçen yıl kız kardeşini kaçırdıktan bir süre sonra ayrılan ve bu nedenle aralarında husumet bulunan kişinin ağabeyi Erhan Çalışkan'ı (32)ı çağırıp tartıştıktan sonra üzerinden çıkardığı tabancayla  kurşun yağmuruna tuttu. Çalışkan olay yerinde yaşamını yitirirken, katil zanlısı  olaydan sonra babası ile birlikte kayıplara karıştı.
Olay Bandırma 600 Evler Mahallesinde  meydana geldi. İddiaya göre, Emrullah B. yaklaşık 1 yıl önce kardeşi kız kardeşini kaçırdığı sonra da ayrıldığı için aralarında husumet oluşan Erhan Çalışkan'ın bulunduğu kahvenin önüne geldi. Erhan Çalışkanı kahvenin dışına çağıran Emrullah Baran, görgü tanıklarının ifadesine göre neden kız kardeşini kraçırdıktan sonra ayrıldığını sordu. Çıkan tartışmanın ardından Emrullah B., üzerindeki tabancayı çekip, çevredekilerin dehşet dolu bakışları arasında Çalışkan'a art arda 9 el ateş etti. Erhan Çalışkan,  kanlar içerisinde yere yığıldı. Ağır yaralanan Erhan Çalışkan'a, ihbar üzerine olay yerine ambülansla kısa sürede gelen sağlık ekibi müdahale etti. Kalp masajı ile hayata döndürülmeye çalışılan Erhan Çalışkan, daha sonra ambulansla götürüldüğü Bandırma Devlet Hastanesi'nde doktorların müdahalelerine rağmen yaşamını yitirdi. Çalışkan'ın cesedi otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumuna gönderilirken. Cinayet şüphelisi Emrullah Baran görgü tanıklarının ifadelerine göre   babası Ş.B. ile birlikte  bir otomobille, kaçtı. Emniyet birimleri zanlıları arıyor.

BANDIRMA GERÇEK