90 yaşındaki kayıvalidesini muayene için uzun süre bekleten Bandırma Devlet Hastanesini şikayet etti

90 Yaşındaki Kadın Hastayı Muayene İçin  45 dakika ayakta bekleten Bandırma Devlet Hastanesinden Şikayetçi Oldu

Devlet hastanelerinde 65 yaş üstü ve durumu kritik hastalara öncelik verilmesi gerektiği halde  uygulamada bazı doktorların hassasiyet göstermemesi nedeniyle hayati sorunlar  yaşanması şikayetlere neden olmaya devam ediyor.

 Bandırma Devlet Hastanesinde  90 yaşındaki kayınvalidesini muayene sırasında özellikle bekletildiğiniiddia eden hasta yakını Bandırma  Devlet Hastanesinden ŞİKAYETÇİ oldu. Polis emeklisi olan hasta yakını  Halis Kahraman, şikayetini Sağlık Bakanlığı'na ileterek  hassasiyet gösterilmesi gereken çok yaşlı hastalara gereken prösedürün uygulanması ve takip edilmesi amacıyla gereğinin yapılması talebini iletti..

Şikayeti değerlendiren Sağlık Bakanlığı   şikayetçi Halis Kahraman'a  12 Eylül 2017 tarihli cevabi yazıda  ise şu ifadelere yer verdi.:  

"Sayın KAHRAMAN ;

E-posta bildiriminize istinaden Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi sisteminde "4166204 " nolu başvurunuz oluşturuldu ve incelenmesi amaçlı Balıkesir Kamu Hastaneleri Birliği'ne iletildi."

Şikayetçi Halis Kahraman'ın Sağlık bakanlığı'na ilettiği, Bandırma Devlet Hastanesi'nde muayene sırası şikayeti'nde şu ifadeler yer aldı :  

"Bandırma Devlet Hastanesi (Dahiliye 2 ) polikliniğinde, bugün 6.9.2017 Çarşamba günü muayene olmak için gelen kayınvalidem olan 90 yaşındaki Emine D.isimli hasta, 65 yaş üstü hastalara öncelik sırası olmasına rağmen, poliklinik kapısında 45 dakika muayene sırası bekledi.Poliklinikte 17 hastanın muayenesinin ardından, sırası gelince doktora muayene oldu.

Bu olumsuz durum, " http://www.ulusalses.com " isimli haber portalında, "90 yaşındaki hasta 45 dakika muayene sırası bekledi.." başlığıyla haber olarak yayımlanmıştır.

Haber linki : http://www.ulusalses.com/gundem/90-yasindaki-hasta-45-dakika-muayene-sir...

Bu olumsuzluğu bilgilerinize sunar, gereğinin yapılmasını ve neticeden tarafıma bilgi verilmesini talep ederim.06.9.2017

Halis KAHRAMAN- Hasta yakını  "

BANDIRMA GERÇEK - HALİS KAHRAMAN