Adıyaman'dan Balıkesir'e Misafir Geldiler

Bölgeler arasında dostluk köprüsü kurmak amacıyla hayata geçirilen ve başarılı bir grafik çizen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Balıkesir’e gelen 100 kişilik genç ağırlıklı Adıyaman kafilesi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret etti.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine bağlı 21 ilden 15 yaş altı 50 bin çocuğun ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmelerinin planlandığı “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında  Balıkesir’e gelen 100 kişilik Adıyaman kafilesi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret etti.

 Adıyamanlı konuklarına hitaben konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ; "Sizleri bugün Balıkesir’de misafir etmekten dolayı çok mutluyuz. Balıkesir’imizin kültürünü, doğasını, tarihini gittiğinizde arkadaşlarınıza anlatın. Kuva-yi Milliye şehrinden selamlar götürün. Sevgili çocuklar, sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Nitekim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sizlere güvendiğini açıkça gösterdi. Seçme yaşı 18 iken seçilme yaşı çok daha yüksekti. Bu yaşı 18’e düşürerek sizlerin milletvekili adayı, belediye başkan adayı, belediye ve il genel meclislerine adaylık ve muhtarlık için bile aday olabiliyorsunuz. Bu sizlere olan güvendir. Sizlerin önemsendiğinizi bilmenizi istiyoruz”dedi.

Ziyaretin ardından Batman’ın Kozluk ilçesinde şehit edilen öğretmen Aybüke Yalçın’ın sosyal medyada seslendirdiği paylaşım rekoru kıran Mağusa Limanı Türküsünü Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na seslendiren Damla isimli öğrenci,gözyaşları eşliğinde  duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Başkan Zekai Kafaoğlu tarafından çeşitli hediyeler verilen çocuklar daha sonra hep birlikte Balıkesir’in tarihi mekanlarını gezdi.

BANDIRMA GERÇEK - KAYNAK  RESİM BALIKESİR B.B-Edit . MEHMET LEVENTOĞLU