Ahmet Akın"Biz hak yemeyiz, biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz."

AKIN: 25 HAZİRAN SABAHI İNCE BİR GÜZELLİKLE UYANACAĞIZ CHP’Lİ AKIN BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI

CHP Balıkesir İl Başkanlığı 27’nci dönem milletvekili adaylarını  düzenlediği etkinlikle tanıttı. İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşu ile başlayan aday tanıtım toplantısı CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı’nın konuşmasıyla başladı İl Başkanı Serkan Sarı, CHP’nin gücünü Balıkesir’in her bir köşesinde birlikte hissettireceklerini söyledi. Türkiye’nin önünde bir aylık önemli bir süreç olduğunu belirten Başkan Serkan Sarı, şöyle konuştu:

"Çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceği için seçimleri kazanmak zorundayız. Bugün ülkemizin sorunlarını hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu konuda hep birlikte mücadele etmek zorundayız. Ekonomi ortada bugün doların geldiği noktayı görüyoruz. Ekonominin çöküşüne birlikte şahit oluyoruz ve buna dur demek zorundayız. Bunu yapabilecek tek bir siyasi parti vardır ve o da Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Eğitimdeki yıkımı ve yozlaşmayı hep birlikte görüyoruz ve bunu durduracağız” dedi. Serkan Sarı, konuşması ardından milletvekili adaylarını tek tek kürsüye çağırdı.

26 Mayıs günü Ankara’daki aday tanıtım toplantısına katılacaklarını da söyleyen Sarı, 28 Mayıs Pazartesi günü cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin saat 14.00’da Kuvayi Milliye Meydanı’nda Balıkesirlilerle bir araya geleceğini açıkladı.

 CHP Balıkesir Milletvekili ve Balıkesir 1.Sıra adayı  Ahmet AKIN tanıtım toplantısında sıcak bir konuşma gerçekleştirdi Akın'ın  konuşmasından satırbaşları şu şekilde;

“25 Haziran sabahı İnce bir güzellikle uyanacağız. Biz şuana kadar 3 milletvekilli kardeş olarak hem Mehmet Ağabeyim, hem de Namık Ağabeyim, örnek milletvekilliği yaptık. Her zaman birlik ve beraberlik içinde olduk hedefimiz Balıkesir’e en güzel hizmeti etmek oldu. Şimdi yeni bir bayrak değişimiyle, onlardan aldığımız güçle bu sefer daha çok milletvekiliyle iktidar olacağız. Şimdi bundan sonra söz milletin.

25. ve 26. Dönemde Kuvayı Milliye ruhu ve örgütümüzün desteğiyle çıkmış olduğum bu yolda, 25 Haziran'dan sonra Bandırma Vapuru'ndakilerin yol gösteren kararlılığı ve heyecanı ile yoluma devam ediyorum.Siyaset kilo ile yapılmaz, siyaset vatan, millet aşkıyla yapılır. Tahribata uğramış, delik deşik edilmiş bir demokrasimiz var. Türkiye Cumhuriyetin vatandaşları ıstırap yaşıyor. Milletimizin desteğiyle OHAL’i defedeceğiz. Demokratikleşme sürecini kaybetmiş bu rejimi değiştirmek hepimizin boynumuzun borcu. Millet olarak biriz, beraberiz; bir ittifak yaptık.

Bu düzeni def etmek için herkes dört kişi getirecek. Çünkü dört kişi getirirsek işte vatana borcumuzu yaptık. Hesabınızı yapın, gidin konuşun. Deyin ki; kardeşim sen bizden ne istiyorsun? Diyorlar ya Türkiye Cumhuriyeti’nde insanların ekonomik düzeyi yükseldi. Ben buradan soruyorum: Allah aşkına bu memlekette 16 seneden beri borçtan başka ne var? Herkes kendi cebine baksın. Hangisinin kredi kartları dolu? Bir de bunlar utanmadan, arlanmadan diyorlar ki; siyaset dürüstlükle yapılır, sevgiyle, saygıyla yapılır. Çünkü hepimiz aynı gemideyiz. Diyorlar ki eğer Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verirseniz faizler yükselir, aldığınız kredileri geri isteriz, engellilerin paralarını geri alırlar diyorlar. Hepsi kocaman bir yalan. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’yiz, biz hak yemeyiz, halkımız için gece gündüz mücadele ederiz, kendimizi düşünmeyiz: Bakın genel başkanımıza; böyle bir demokratlık olabilir mi? Şu anda Cumhurbaşkanı adayımız kim? Sayın genel başkanımızın daha önce beraber yarışmaya girdiği arkadaşı. İşte biz demokrasiyi iliklerimize kadar işlemiş bir partiyiz. Onun için Türkiye’nin birleştirici gücü olarak, yeniden aldığımız bu görevi hep beraber başarmak zorundayız. Değerli arkadaşlar biz Millet ittifakı olarak, demokrasiyi, özgürlükleri başa getireceğiz. Gençlerimize, cumhuriyetimize, emanetimize sahip çıkacağız. Bu düzeni def edeceğiz.

Bu memlekette 16 seneden beri borçtan başka ne var. Herkes ceplerine baksın. Siyaset sevgiyle yapılır, saygıyla yapılır. Bunlar ne diyor, CHP’ye oy verirseniz, faizler yükselir, engellilere verilen paralar geri alınız. Biz hak yemeyiz, biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Biz Türkiye’nin birleştirici gücüyüz.Biliyorsunuz tahribata uğramış hatta delik deşik edilmiş bir demokrasimiz var. Herkes bunu kendi hayatında yaşar. İllaki Cumhuriyet Halk Partili olmak gerekmiyor. Adalet ve Kalkınma Partili hemşehrilerimiz de aynı acıyı, ızdırabı çekiyor. Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarımız da aynı ızdırabı çekiyor. İyi Partili arkadaşlarımız da aynı ızdırabı çekiyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin 81 milyon vatandaşı aynı ızdırabı çekiyor. 

Bakın demokratikleşme sürecini kaybetmiş, bu rejimi değiştirmek hepimizin borcu. Biz şu anda biriz, beraberiz. İttifak yaptık, millet olarak beraber olduk. Kimler var bu ittifakta; İYİ Parti var, Saadet Partisi var, Demokrat Partisi var. Buradan ittifaktaki tüm partililerin adaylarına ve üyelerine selamlarımı ve saygılarımı gönderiyorum. Bakın biz ne yapacağız? Biz, Millet İttifakı olarak, bu Cumhur İttifakı’nı ki; bu Cumhur İttifakında sadece adında Cumhur var. Biz oradaki Cumhur İttifakını yerle bir ederek, demokrasiyi, özgürlükleri, Cumhuriyeti başa getireceğiz. Elimizden alınmak istenen bütün hakları geri getireceğiz. Gençlerimize, çocuklarımıza ve emanet aldığımız cumhuriyetimize sahip çıkmak için dokuz arkadaşım, daha önceki milletvekilim, bu partiye gönül vermiş bütün yol arkadaşlarımız, rahatsız olan Ak Partili hemşehrilerim de, hep beraber bir olacağız, bu düzeni def edeceğiz.Kuvayı Milliye’nin Başşehrinden duymak isteyenlere söylüyorum bu milletin gönlündeki Atatürk aşkını, sevdasını silemezsiniz.

Erdoğan ne diyor “Milletimiz tamam derse bırakırız.” Bırak be kardeşim bırak, Tamam, bırak! Çocuklarımızın geleceği için, cumhuriyetimizin geleceği için küskünlük yok. Tek davamız var, tek sevdamız var Türkiye Cumhuriyeti! Millet ittifakı olarak parlamento çoğunluğunu biz alacağız.

Kuvayı Milleye’nin Başşehrinden, son haftalarda oturanlara ve yandaşlarına sesleniyoruz 24 Haziran’a kadar keyfizi çıkarın çünkü yolcudur Abbas bağlasan durmaz! 16 Haziran’da tohumları serptik, şimdi elbirliğiyle mücadelemizi kazanacağız 24 Haziran’da öncelikli görevimiz Balıkesir’de en çok milletvekilini çıkarmak. Bunların saraylarını millete bırakacağız, millet ittifakını kazandıracağız. Sonra da sıra yerel seçimlere gelecek, yerel seçimleri de kazanacağız. Türkiye’nin her yerinde CHP bayrağını sallandıracağız.”

Toplantı, milletvekili adayları Fikret Şahin, Ensar Aytekin, İrfan Barış, Seval Bozkurt, Ender Biçki, Neşe Zengin, Berrin Gençoğlu ve Oğulcan Koçak´ın kendilerini tanıtması ve fotoğraf çekimiyle son buldu