Ahmet Akın'dan Transfer Açıklaması

İYİ Parti'nin erken seçim sürecinde seçimlere katılması gayesiyle CHP den İYİ Partiye geçiş yapan milletvekilleri arasında bulunan Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın transferle ilgili görüşlerini basın açıklamasıyla açıklık getirdi.
Ahmet Akın açıklamasında "CHP Balıkesir Cumhuriyet Halk Partisi demokrasi adına bedel ödemiş ve her zaman bedel ödemeye hazır bir partidir. Baskın seçim yaparak İYİ Parti’nin seçimlere girmesini engellemeye çalışan tek adam rejimine karşı da her türlü bedeli ödemeye razıyız. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır anlayışıyla; siyasi iktidar tarafından rayından çıkan demokrasimizi rayına oturtmak ve çoğulcu demokrasi anlayışını yeniden hakim kılmak için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimimizin aldığı karar doğrultusunda demokrasiden ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasından yana tavır aldık. 24 Haziran’a giderken tek adam rejiminin tuzaklı yollarında Kuvayı Milliye ruhuyla adımlarımızı atacağız."ifadelerini kulandı.

İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert Ahmet Akın'ın partiye geçişi dolayısıyla bir açıklama yaptı.
"Demokrasi adına yapılan büyük fedakarlıktan dolayı CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ülkemize Demokrasi dersi vermiştir. CHP' den istifa ederek İYİ Partiye katılan başta şehrim Balıkesir Milletvekilimiz Ahmet Akın olmak üzere diğer 14 Millletvekilimiz İYİ Partiye hoşgeldiniz. Tarih hepinizi altın harflerle yazacaktır.

BANDIRMA GERÇEK - SERHAT OZAR