Ak Parti Bandırma Delege Seçimlerinde Katılım Sıkıntısı

AK Parti Bandırma İlçe Teşkilatı delege seçimlerini gerçekleştirdi.

8  binden fazla  üyesi bulunan iktidar partisi Ak Parti Bandırma Teşkilatında 400 üye temsilcisi -delege-nin belirlendiği seçimler 1 Temmuz itibariyle belirlenen Takvim'e göre gerçekleştirildi.  

Balıkesir Ak Parti Milletvekili Sema Kırcı'nın da katılım gösterdiği Bandırma Delege seçimlerine   sadece  222 üyenin katıldığı iddia edilirken  eski başkan Eşref Kasapoğlu üyelerin çoğunluğunun seçimlerden haberdar olmadığını iddia etti.

İlçe Başkanı Alp Bostancı eski Başkan  Kasapoğlu'nun  “Seçimlerine katılımın bu kadar az olmasında ilçe yönetiminin üyelere delege seçimleriyle ilgili haber vermemiş olmasıdır. İki dönem ilçe başkanlığı,2 dönem meclis üyeliği yapmış biriyim. İlçe başkanlığım döneminde de delege seçimleri yaptık. Ancak bizler gerek telefonla gerekse mesajla üyelerimizi haberdar ediyorduk. Bugün yapılan delege seçimlerinden bende dahil olmak üzere çok sayıda üyenin haberi yok. Katılımda az olması da bunu göstermektedir” şeklinde yerel basında çıkan  iddialarına sosyal medya sayfasında yanıt verdi.

Bostancı yazılı mesajında :" TEMMUZ AYININ 01DEN İTİBAREN BAŞLAMIŞ OLAN DELEGE SEÇİMİ İLE İLGİLİ AK PARTİ BANDIRMA İLÇE TESKİLATİMİZDA HER GUN SURECİ TAKİP EDEN RESMİYET DAHİLİNDE PANOMUZDA DELEGE SECİMİ SURECİ İLAN EDİLMİŞTİR.TESKİLATİMİZİ ZİYARET EDEN TUM UYELERİMİZ BU KONUYA VAKIF OLMUŞ VE GUZEL BİR KATILIM İLE DELEGE SECİMİ YAPILMIŞTIR.TÜM AK PARTİ CAMİASİNA HAYIRLI OLMASİNİ RABBİMDEN NİYAZ EDİYORUM.HAYIRLI UĞURLU OLSUN." ifadesini kullanırken Ak Partili üyelerin delege seçimleryle ilgili olumsuz bir değerlendirmeye rastlanamdığı dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan Bandırma Ak Parti İlçe  Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Deniz  konuyla ilgili açıklama yaptı. Bakır "Teşkilatlara delege seçimlerini sosyal medyadan , cep telefonundan duyuracaksınız diye bir emir-talimat gelmedi, böyle bir zorunluluk ta yok..
Genel merkez kongre takvimini yayınladı.
Seçmen ve Delege listeleri partide asılarak ilan edildi.
Tüzük ve yönergelerde delege seçimlerinin nerede nasıl yapılacağı belli.
Hala haberim/bilgim yoktu diyenler kendi Parti bağlılıklarını sorgulasınlar." dedi.

 

BANDIRMA GERÇEK - SERHAT OZAR