AK Parti Karesi İlçe Başkanı Mesut Baytekin Oldu

AK Parti Balıkesir 19 İlçeden oluşan kongrelerini tamamladı. Mesut Baytekin ve yönetim kurulu Karesi İlçe Başkanı oldu.

AK Parti Karesi ilçesi 2. Olağan Kongresine Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri Sema Kırcı, Kasım Bostan, Ak Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, esk, milletvekilleri İsmail Özgün, Cemal Öztaylan, ilçe belediye başkanları, Ak Parti ilçe teşkilatları ve çok sayıda partili katıldı.    Balıkesir'de son olarak gerçekleştirilen  Merkez Karesi İlçesi 2.olağan  kongresinde sürpriz yaşandı ve ikinci liste krizi yaşandı.

Adayların ikna edilmesi akabinde tek liste halinde girilen seçimi Mesut Baytekin'in listesi kazandı. Ancak Kongrede Ak Parti Genel Merkezi tarafından aday gösterilen Mesut Baytekin ile birlikte Akın Emiroğlu da liste verince ortam gerildi. Divan'ın müdahalesiyle  Akın Emiroğlu'nun açıklanan listesinde yer alan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Başkan Yusuf Hocaoğlu ve bazı isimler listeden çıkmak için dilekçe verdiler. Ak Parti Milletvekili ve Divan Başkanı Muhammet Balta gelen itirazlar sonrası Akın Emiroğlu'nun listesi seçimlere giremeyeceğini açıkladı.

Balıkesir Karesi  Kongresinde 2. Listenin divan heyetince engellenmesi  tehdit iddiaları delegelerce tepkilere neden oldu.Teamül olarak tüm kongrelerini tek aday tek listeyle gerçekleştiren AK Partide ikinci listenin divana verilmesi büyük tepki çekerek listeden çekilmeye zorlandığı iddia edildi.

Ak Parti Balıkesir milletvekili Sema Kırcı olmak üzere yapılan konuşmalarda  birliğin beraberliğin ve teamülün  bozulmaması çağrısında bulunuldu ve divanın özel çabasıyla muhalif liste sandığa sokulmadı.Divan Başkanı adeta terör estirerek adaylara da söz hakkı tanımayarak konuşmak isteyenleri susturması dikkat çekerken  Divan başkanının basın mensuplarına zaman zaman müdahale etmesi gazetecilerin tepkilere neden oldu.

İkinci Listenin ortaya çıkması nedeniyle zor durumda kalan  ve Kongrede konuşan Kırcı  konuşmasıyla delegelerden yoğun alkış aldı ve gergin ortamı rahatlattı.

Kırcı  konuşmasında Divan'a sahip çıktı 

" 2018 yılına inşallah geçeceğiz bütçe görüşmelerini yaptık 727 Milyarı kabul ettik inşallah mazlum coğrafyaya bu bütçeyi aktaracağız, milletin ve mazlumhalkların bütçesi oldu. Dünyanın küçülmesine rağmen yüzde 11 büyüdük. Muhalefetin küçümseme gayretlerini gördük ki böyle muhalefet olmaz. Ak Parti memleketin ülkenin onurunu tüketenleri bir kenara atmıştır. Bu millet kendi alınteriyle kurulmuş partisine davasına sahip çıktı. Bu memleketin Hakkari'nin Edirne'sine kadar katkı sağlamış tüm dava arkadaşlarımıza müteşekkiriz. Bugünlere kolay gelinmedi. Ben Ak Parti'ye 30 yaşlarda kadın kollerında başladım hep anlatıyorum Gümüşhane'de teşkilat kurmak için gittiğimizde soğuk izbe bir yer soba yok kalorifer yok sular akmıyor  orada davaya inanmış kadınlar çocuklarıyla davaya inanmışlar gelmişler orada  zenginler yoktu  o zaman binbir  şüpheyle yanaşmak istemediler, Ak Parti   garibin gurebanın fakirin fukeranın cebinden ekmeğinden çıkarıp  emeğinden aşından artırarak kurduğu bir parti . Ayakkabısı pardesüsü yırtılmış teyzelerimiz Biz Tayyip Erdoğan'ın çıktığı yolda onu yalnız bırakmamak için hizmet için destek vermek için geldik .Bu parti o günde bugünde bu cefakar ,insanların sayesinde yükseldi.. Bu hizmet yarışı.. 11 milyon üyemiz var ve yarısı kadın üyemiz var .Hiç bir şey beklemeden . Türkiye genelinde tıkır tıkır işleyen bir teşkilatımız  var. Ankara'dan  düğmeye basıldığı zaman bu hafta bunu yapıyoruz dediği zaman  herkes hazır kıta emredilen neyse onu yapıyoruz. Eski milletvekillerimiz İl Başkanı olarak görev yapıyor. Bizde bir gün bu bayrağı daha iyi yapacak kardeşlerimize devredeceğiz bu işler böyle arkadaşlar. Hepsine teşekkür ediyorum.Biz bunları daha güçlenmek için yapıyoruz . Bizim partimiz muhalefetin yaptığı gibi sandalyelerin havada uçuştuğu parti değil " dedi.

Tek liste ile yapılan Karesi AK Parti ilçe başkanlığı seçimlerini Mesut Baytekin ve yönetim kurulu üyeleri kazandı.

BANDIRMA GERÇEK - MLEVENTOĞLU