Ak Parti'de İstifa Fırtınası.. 8 Başkan Daha?

AK Parti'de yenileme ve değişim fırtınası devam ediyor.. İddiaya göre 8 başkan daha istifa ettirildi.  Samsun'da düzenlenen istişare toplantısının sonunda istifaların gerçekleştiği bildirildi.
Balıkesir, Bursa ve Ankara belediye başkanları başta olmak üzere son aylarda AK Parti'de istifalar peş peşe geldi.

Part, ,ç, yoklama ve anket sonuçlarından hareketle  istifası istenen  Belediye Başkanları konusunda Bugün  yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

Geçtiğimiz ocak ayında AKP Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınarak yerine Avukat Hakan Karaduman atanmıştı. Çiçeği burnunda il başkanı Hakan Karaduman'ın, geçmişte bir partiliyle internette yazışırken müstehcen sözler sarf ettiği iddiasıyla ihraç talebiyle parti disiplin kuruluna sevk edildiği Odatv'de yer almıştı. Bu tartışmalı atamanın ardından dün de sekiz ilçe başkanı istifa ettirildi.

Dün, Samsun'da AKP Bölge Koordinatörü Hacı Turan ile İl Koordinatörü Cumhur Önal'ın başkanlığında ilçe başkanlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sonunda yedi ilçe başkanı istifasını verdi. Bir ilçe başkanı akşam saatlerinde istifa ettiğini duyurdu. İki ilçe başkanı istifa etmeyerek zaman istedi.

İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, Alaçam İlçe Başkanı Ali Şengül, Ayvacık İlçe Başkanı Kadir Kızılkan, Asarcık İlçe Başkanı Hami Karakaş, Ladik İlçe Başkanı Fikret Baştan, Yakakent İlçe Başkanı Sefer Tek, Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel ile Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör istifa etti. Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven ile Vezirköprü İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan istifa etmediklerini bildirerek zaman istedi.

2017'de Atakum, Çarşamba, Terme, Salıpazarı ve Havza ilçelerinde kongreler yapılmıştı. Bu teşkilatlar görevlerine devam edeceği öğrenildi.

Öte yandan istifası istenen Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ile ilgili gelişme var.  MHP Genel Merkezi tarafından istifasının istenmesi ile ilgili olarak  Başkan Karaçanta, istifasının istenmesinin sebebini bilmediğini Genel Merkez ile görüşme trafiği içinde olduğunu belirtti. Ankara'ya gideceğini kaydeden Başkan Karaçanta, bundan sonraki süreçte Türk milleyetçi ruhunun devam edeceğini söyledi.