Ali Kemal Deveciler

Ali Kemal Deveciler

Burhaniye'de CHP Belediye Başkan adayı olarak ismi açıklandığında hiç şaşırmadım.

Doğrusu bu sefer CHP  Genel Merkezi önseçime gitmeden aday belirlemede, mükemmel bir tercih yapmış.Ali Kemal Deveciler.

CHP de genellikle ön seçimle aday tespit edilir üyeler veya delegeler gider kimin aday olacağını tercihleriyle belirlemek için sandığa oy atar birinci gelen aday ilan edlir. Bu demokratik bir yöntem olarak hepimizin tercihidir amma velakin. Bu işlerde sıkıntı olduğunu uçan kuşlar bile biliyor. Bazı kerameti kendinden menkul  güzel kardeşlerimiz vardır partiyi kendi çıkar hesaplarına  basamak yapmak ister ,partide aday seçilmek için  parti örgütlerine bindirilmiş kıtalar gibi üye yazdırırlar . Seçim zamanı gelince de bu fason üyeler patronlarına gider oy atar böylece bir bakarsınız alakasız isimler  sandıktan çıkmış aday olmuş...

Bu yöntem oldum olası CHP parti ilçe seçimlerinde il seçimlerinde hep olan biten bir tuhaflıktır. Ama görmezden gelinir çözüm aranır .Bu yüzden aslında sandıktan demokratik yöntemle seçilsede halkta karşılığı olmayan çakmalar bir bakarsınız aday diye halkın karşısına çıkar. Sonuç genelde hüsran olur ama bazende genel hava yakalanır işe yarar.

Şimdi bunları neden yazdım.

Kemal  benim arkadaşımdır, değildir bu önemli değil. Benim on yıllardır Burhaniye Bandırma yaşam güzergahımda  tanıdığım en güzel insanlardan en delikanlı duruşlardan birisidir. Sapına kadar CHP ye aşıktır. Klasik nemrut yüzlü bürokrat tipli partili ekabirlere asla benzemez. Halkın içinde sıradan vatandaş gibi yaşayan  bir insandır. Yani tam vatandaşın işte benim başkanım diye görmek istediği bir liderdir. Kemal kardeşim sadece Burhaniye de değil tüm körfezde Balıkesir'de hayatını halkına  Burhaniyeye, Körfeze ve Balıkesir'e adamış bir mütevazi kardeşimizdir. Milletvekilliği döneminde olsun görevden sonra olsun,yediği darbelerden kalleşliklerden hiç gocunmamış yolunu çizgisini değiştirmemiştir. Budur kardeşim.  Her zaman partisi için mesaisini esirgemeyen dürüstlüğüyle işadamlığıyla adamlığıyla bugüne kadar insanlık değerlerini yere düşürmemiş hep üstlerde tutmuştur. Yıllarını verdiği partisinden başkaları gibi iktidar nimetlerine meyil etmemiş dik durmuştur. Bu konuda da  CHP ve ATATÜRK sevgisini asla saklamamış. Bu nedenle çok yaralar almışsa da sineye çekmiştir dönemiştir.   Bazı sinsi çıkarcıların kasten şişirdiği ve çarpıttığı Akovalar'la siyasi yarışı sadece tatlı bir rekabet hikayesidir.. CHP yi kendi çocuğu gibi sevmiş birtakım  hesabı belirsiz kişilerin partisine zarar vermesini önlemek için her zaman tetikte durmuştur.

Burhaniyeye mükemmel bir Yat Limanı kazandırılmasında onun sayesinde olmuştur. Bugün dünyada adı geçen körfez havaalanı olsun Körfezde pek çok hizmetin gerçekleşmesinde onun tuzu vardır,Burhaniye nin hak ettiği turizm potansiyeline ulaşması için her zaman mesai vermiş çalışmıştır. Burhaniye de esnafından vatandaşına köylüsüne sevilen bir insandır Burhaniye ötesinde tüm Balıkesir'de ismi geçtiği anda sevilen saygı gören bir isimdir.

Şimdi Burhaniye Belediye Başkanlığı için ismi aday olarak gelmiştir. Elbette kulağıma geliyor aday gençler var şöyleydi böyleydi gençlere bırakalım falan.. Hayır. Genç kardeşlerim acele etmesinler. Ali Kemal Deveciler'in ağabeyliğinde Belediye Başkanlığı nasıl yapılır halka yakın temas nasıl sağlanır nasıl kaynaklar halka hizmete dönüştürülür eğitimini görsünler. Deneyim kazansınlar. Ağabeylerine sıkı sıkı sarılsınlar. Onların da zamanı gelecek ama bu sıkıntılı süreçte deneyimli bir ağabey onlar için müthiş bir şans. Kemal ahde vefalıdır.  Ona sıkı sıkı sarılsınlar kucaklaşsınlar. Benim diyeceğim budur. Kemal Kardeşim mahalli  seçimlerde kesin olarak ipi çok önde göğüsleyeceğinden adım gibi eminim. 

CHP nin iç çatışmalarla yok yere  kaybettiği bu kaleyi bu gerçek Kuvayi Milliye şehrini, Burhaniye'yi  yeniden yine halkıyla el ele  vererek CHP'ye  geri kazandıracaklarından eminim. Ve akabinde ortaya şimdiki gibi sıkıntılı dedikodular yaşanmayan muhteşem bir Burhaniye ortaya koyacaklarından asla kuşkum yok.

MAHMUT ÖZKAPLAN- BANDIRMA 

Yazarın Diğer Yazıları