Altın Tepside Bandırma. Başkan Uğur Bakan Özlü'den Destek İstedi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'dan Yeni Bandırma Limanı nın kuruluş sorunlarını aşmak için büyük seferberlik.

Bakan Faruk Özlü’yü ziyaret eden Büyükşehir Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bandırma’ya kurulması planlanan Liman ve Endüstri Bölgesi’ni detaylarıyla anlattı.
Liman Haber Ajansının haberine göre Bakan Özlü, proje için destek vereceklerini söyledi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinden olduğu  ve 40 milyar dolarlık yatırımın geleceği iddia edilen Yeni Bandırma Liman ve Endüstri Bölgesi projesini anlatmak ve destek  için  randevu alındıktan sonra yatırımcılarla birlikte Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’yü ziyaret eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir’in vizyon projelerinden olan Bandırma’ya kurulması planlanan Liman ve Endüstri Bölgesi hakkında bilgi verdi

Bakan Özlü’ye projeler hakkında bilgiler veren Başkan Uğur, Bandırma’ya liman ve endüstri bölgesinin kurulmasıyla milyarlarca dolarlık bir yatırım yapılacağını söyledi. Yatırımların ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını ifade eden Başkan Uğur, bölgelerin kurulması için Bakan Özlü’den destek istedi. Bakan Özlü’de Türkiye’nin endüstri ve teknoloji alanlarına ihtiyacı olduğunu ifade ederek, bakanlık olarak projelere her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Ziyarette bulunan iş adamları da yapmayı planladıkları yatırımlar hakkında Bakan Özlü’ye bilgiler verdiler. Bilindiği gibi söz konusu alanda Zeytin Yasasından kaynaklanan imar sorunları bulunuyor. Başkan Uğur mevcut yerdeki zeytinliklerin verimsiz olduğunu ve ekonomik ömürlerini bitirdiklerini ifade ederek Bandırma'nın önünü açacak büyük Sanayi ve Liman projesinin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini  ve gerekli yasal düzenlemelerin gecikmeden gerçekleştirilmesini ifade eden açıklamalar yapmıştı.

BANDIRMA GERÇEK - MLEVENTOĞLU