Avşa'da Acı Olay. Deniz Kestanesi Toplarken Vurgun Yedi

 Marmara ilçesine bağlı Avşa Adası’nda denizkestanesi çıkarmak için denize dalan dalgıç hayatını kaybetti. Acı olayın duyulması üzerine çok sayıda adanın ve dalış yapan dalgıçların bulunduğu bölgede dalış sağlığına  yönelik Vurgun Odası'nın olmayışı vatandaşlarca tepkiyle karşılandı. 

Edilinen  bilgiye göre Güney Marmara Hattı gemi bilet görevlisi olarak çalışan 42 yaşındaki Ümit Demirel, Marmara Adası’nda bir arkadaşıyla birlikte botla Avşa Adası sahiline gelerek denizkestanesi avcılığı yapmak üzere dalgıç kıyafetiyle dalış yaptı.

 iddialara göre Demirel, suyun altındayken deniz yüzeyinde hava kabarcıklarının oluşmaması üzerine botta bekleyen arkadaşı tarafından hava kompresörü ile deniz dibinden çekilip baygın vaziyette bota alındı. Birlikte denize açıldığı arkadaşı tarafından kısa sürede Avşa Adası iskelesine getirilen Ümit Demirel, burada 112 Acil Servis ekiplerinin yaptığı tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Dalgıcın cenazesi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumuna gönderildi.
 

Bandırma Gerçek Edit: Mehmet Leventoğlu-10-02-2019