Balıkesir Ana Yol Güzergahlarında Sahte KARADUT SUYU Patlaması

DİKKAT !!! Karadut sahtekarlığı ana yol güzergahında  konuşlandı.Vatandaşlar uyarıyor.

Balıkesir İL TARIM YETKİLİLERİ UYUYOR MU, YOKSA RANTIN İÇİNDE Mİ ?

Balıkesir'in geleneksel karadut suyu sahtekarların yeni rant kapısı oldu. Özellikle turizm bölgelerinde ana yol güzergahları boyunca konuşlanan sahtekartlar tatilcilere Karadut suyu yerine sahte boyalı ve kanserojen içecekleri doğal suymuş gibi ğpazarlıyorlar. Sektör inanılmaz bir rant kapısı oldu.  Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Çanakkale ile İzmir'i birbirine bağlayan E-87 Karayolu üzerinde yol kenarlarında Karadut satışı yapan seyyar esnaflar İlçe Jandarma Komutanlığı ve Karayolları 29. Şube Şefliği bünyesindeki ekiplerinde verdiği destekle kaldırıldı. Sadece Ayvalık zabıotasının bu tehlikeli süreci engellemeyeceğini belirten vatandaşlar İl tarım Müdürlüğünün acil olarak duruma müdahale etmesini istedi.

Üzerinden her gün binlerce aracın geçtiği ana yolun kıyısında satış yapan Karadut Satıcıları nedeniyle her an ölümcül bir trafik kazasının olabileceğinden endişeli olduklarını ifade eden Ayvalık Zabıta Müdürü Hasan Narin, "Ayvalık Belediye Başkanımız Sayın Rahmi Gençer'in talimatıyla başlattığımız denetimlerde anayol kenarında sağlığa aykırı koşullarda satışa sunulun Karadut stantlarını kaldırdık. Amacımız vatandaşlarımıza daha sağlıklı ve hijyen koşullarda ürün satılabilmesinin önünü açabilmektir" diye konuşarak, yaptıkları operasyonlar sırasında kendilerine destek veren İlçe Jandarma Komutanlığı ile Karayolları 29. Şube Şefliği bünyesindeki ekiplere teşekkür etti.
Ayvalık Zabıta Müdürü Hasan Narin, Belediye Başkanı Rahmi Gençer'in talimatı üzerine başlattıkları gıda satışı yapan seyyar esnafa yönelik benzeri operasyonların süreceğini de sözlerine ekledi.

Vatandaşlar aynı duyarlılığın tüm Balıkesir yol güzergahlarında  uygulanarak denetimler yapılmasını talep etti.

 

Hayrettin İldam