Balıkesir Büyükşehir'den Gönen'e Dev Destek

Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinin Gönen’e yansımaya başladığını bildiren Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gönen’e 14 Milyon 310 bin TL tutarında 176 km’lik mahalle bağlantı yolu yapım çalışmalarının başlandığını müjdeledi.

GÖNEN ŞANTİYEYE DÖNECEK

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gönen'de şikayet konusu olan  mahalle yollarının yapımı için dev bir destek programı yürürlüğe koydu.

Şaroluk-Geyikli yolunun yapıldığını, Ayvalıdere yolunun asfaltlandığını, Gönen’in kangrenine dönüşen 17 km’lik Baraj yolunda yol yapım çalışmalarının başlandığını aktaran Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, 2015 yılının Gönen için yatırım ve hizmet yılı olacağını söyledi.

Kırsalda yaşayan vatandaşların en büyük beklentisinin, mahalle bağlantı yolları olduğuna işaret eden Başkan Yakar, “Büyükşehir Belediyemiz, Gönen’de 176 km’lişk köy yolunun yapımını ihaleye çıkarttı. İhale sözleşmesi imzalandı, yol yapım çalışmalarına başlandı.

Yaz mevsiminde, sorunlu köy yolumuz kalmayacak. 14 Milyon 310 bin TL tutarında köy yolu yapılacak. Büyükşehir Belediyesinin iş makineleri, geldi çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.

Köy yollarımızın yanı sıra, mahalleye dönüşen köylerimize çocuk parkları kurarak, sosyal projelere de ağırlık veriyoruz. 12 mahallemize, Büyükşehir Belediyemiz tarafından 1.4 Milyon tutarında çocuk parkı kuruluyor.

Çevre düzenlemesi, kanalizasyon ve altyapısıyla mahalleye dönüşen köylerimize, hizmetin en kalitesi götürülecek. Gönen ilçe merkezindeki hizmetin kalitesini mahallelerimize de taşıyıp, 101 mahallemizin tamamını kucaklayacağız” açıklamasında bulundu.