Balıkesir ve Bandırma'da "Türkiye Güven Huzur-9" Uygulaması

Türkiye genelinde gerçekleştirilen "Türkiye Güven Huzur-9" uygulaması kapsamında, Balıkesir'de de 20 ilçede Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından asayiş denetimi yapıldı. 
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş, Terör, Narkotik, Kaçakçılık Organize, Mali Şube, Özel Harekât polislerinin katıldığı operasyon, tüm ilçelerde gerçekleştirildi.
UYGULAMAYA POLİS VE JANDARMA EKİPLERİ KATILDI
Toplam 20 ilçede, farklı noktalarda polis ekipleri şüpheli görülen araçları ve yayaları durdurdu. Balıkesir Merkez ve İlçelerinde asayiş denetimi yapan ekipler, şüpheli araçları durdurarak araçların içini kontrol etti, sürücü ve yolcuları GBT (Genel Bilgi Toplama) kontrolünden geçirdi. 78 sabit ve seyyar uygulama noktalarında, ekipler şüpheli görülen kişileri durdurarak üst araması yaptı. Uygulama kapsamında durdurulan bazı araçlara, eksik evrak nedeniyle ceza kesildi ve çekiciyle otoparka götürüldü.
Umuma açık yer uygulaması kapsamında da denetlemeler yapıldı. Yapılan aralamalarda haklarında yakalama kararı bulunan kişiler de yakalandı.
92 EKİP DESTEK VERDİ
92 ekip'in destek verdiği denetlemelere 654 personel katıldı.
Yapılan denetimlerinde 4 bin 521 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusunun yapıldığı, 530 aracın kontrol edildiği, 54 aracın sürücülerine cezai işlem uygulandığı ve 7 aracın ise trafikten men edildiği belirtildi. Uygulama kapsamında haklarında arama kararı bulunan 9 kişi yakalandı, adli-idari işlem yapılan şahıs sayısı 4. Denetim sonucunda araçlara uygulanan ceza miktarı 43.101 TL. Denetimlerde yapılan aramalarda, 1 adet tabanca, 3 adet av tüfeği, 1 adet kurusıkı tabanca ile 9 adet mermi ele geçirildi. .
DENETİM VE UYGULAMALARA DEVAM EDİLECEK
Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için başlatılan denetim ve uygulamalarımıza bundan sonraki süreçte de devam edilecektir. Halkımızın da güvenlik güçlerine gerekli desteği vererek gördükleri aksaklıkları bizlere bildirmek suretiyle el ele bu sorunların aşılmasına yardımcı olacaklarına gönülden inanıyoruz.

BALIKESİR VALİLİĞİ\BANDIRMA GERÇEK