Balıkesir10 Burda AVM İnşaatında Ücretleri Ödenmeyen İşçiler Eylemde

Balıkesir 10 Burda AVM İnşaatında çalışan işçilerin hem ücretlerini ödemediler hemde işten çıkardılar. 

Bağımsız  İnşaat -İş Sendikası işçilerin hak gaspını önlemek için devreye girdi. 

Balıkesir Adon’da, Yeni Şehir Hastanesi’nin ön tarafında inşa edilen ‘’10 Burda AVM’’ ismindeki Alışveriş Merkezi inşaatında çalışan yaklaşık 200 işçi ; ücretleri ödenmediği için bir gün iş bırakması nedeniyle işten çıkartılması üzerine İnşaat -İş Sendikası devreye girerek çözüm talebinde bulundu.. Sendikadan yapılan açıklama da inşaat emekçilerinin uzun süredir ödenmeyen ve  gaspedilen haklarının  ödenmesini istedikleri için böylesine  meşru bir nedenden kaynaklı işten çıkarttmış olmaları yetmezmiş gibi, Şubat-Mart aylarına ait ücretleri ve tazminatları da ödenmeden adeta kapı dışarı atılmışlardır. Sendikamızı arayan inşaat işçisi arkadaşlarımız, sendikamızın duruma müdahale etmesini istemişlerdir. Bunun üzerine; işçi arkadaşlarımızın çıkışlarını verdiklerini şantiye sahasına yazdıkları yazıyla belirten firma yetkilileri de, şimdi bu durumu inkar ederek geri adım atmış bulunmaktadırlar.

İşçi arkadaşlarımız, gaspedilen ücretlerinin ödenmesi talebiyle ana firma konumundaki Esas Holding ile yaptıkları görüşme neticesinde firma, işçi arkadaşlarımızdan bir gün zaman istemiştir. Esas Holding ile yapılan görüşme sonucunda işçi arkadaşlarımız, bir gün müsaade tanıyacaklarını firmaya belirterek, ödemenin yapılmadığı takdirde de sendikamız ile beraber direnişe başlayacaklarını beyan etmişlerdir.

İşçi arkadaşlarımızın ücretlerini gaspeden patronlara buradan bir kez daha belirtmek istiyoruz: İşçi arkadaşlarımızın gaspedilen ücretleri, belirtilen süre içerisinde ödenmediği takdirde, daha önce onlarca defa yaptığımız gibi ücretlerimiz ödenene kadar, kapınızın önünden ayrılmayarak direniş ateşimizi yakacağız. Bizler; hiçbir işçi arkadaşımızın bir kuruş parasını dahi sizlere yedirtmeyiz!

BANDIRMA GERÇEK - MLEVENTOĞLU