Bandırma AK Parti İlçe Kongresinde Alp Bostancı Yeniden Başkan

Adalet ve Kalkınma Partisi Bandırma İlçe Teşkilatı 6. Olağan Genel Kurulu Bandırma  Grand Asya Otel’de gerçekleştirildi. İlçe Başkanı görevini sürdüren Alp Bostancı seçime tek liste ile girdi ve yeniden seçildi. Kongrenin tek ilginç ayrıntısı il Kongre delegeleri listesinde oldu. Balıkesir AKP eski milletvekili Cemal Öztaylan ,Bandırma AKP eski ilçe başkanı Eşref Kasapoğlu  olmak üzere muhalif ekipte yer alan isimlerin İl kongre delege listelerinde yer alması dikkatleri çekerken  Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı salonun  hazırlık çalışmalarını  partili gençlerle birlikte gerçekleştirdi. Kırcı'nın parti bayrağını kendi elleriyle ütülemesi gençler tarafından ilgiyle izlendi.
.
Genel Kurulda önceki Enerji Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AKP Genel Sekreter Yardımcısı Erol Kaya,  AKP Balıkesir Milletvekili. Sema Kırcı, Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, AKP İl Başkanı Hasan Demiraslan, AKP Bursa eski milletvekili  Önder Matlı, Balıkesir Büyük Şehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, çevre ilçelerin AKP İlçe Başkanları, Bandırma’da bulunan STK Temsilcileri katıldılar.
Yoğun katılımın olduğu seçimde önce İstiklal Marşı okundu. Sonrasında seçilen divan üyeleri yerlerine oturdu ve partililer konuşmaya davet edildi.
Divan üyeleri belirtilen yasal sürenin bittiğini ve kendilerine tek liste geldiğini açıkladı.
Sonrasın da Genel Sekreter Yardımcısı Erol Kaya, Zekai Kafaoğlu, Sema Kırcı, Taner Yıldız  konuştu. 

AK Parti Bandırma İlçe Başkanı ve tek Başkan Adayı Alp Bostancı ilk olarak kürsüye geldi "Her türlü olayların, seçimlerin üstesinden gelmeye çalıştık ama bizi en çok derinden yaralayan bir 15 Temmuz ülkemizdeki FETÖ/ PDY yapılanması şehrimizde de gerçekten hissedildi ve hissedilmeye de devam ediyor. Biz de teşkilatımız, delegelerimiz, mahalle başkanlarımız ve üyelerimiz ile Cumhuriyet Meydanı'nda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği direktiflere uyarak gerektiği şekilde sabahlara kadar nöbetlerimizi tuttuk. Cenab-ı Allah inşallah bizlere bir daha böyle darbeler göstermesin. Milletin sesi hiçbir zaman kısılmasın" dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu konuşmasında  "Hedef 30 Mart 2019. Balıkesir ve Bandırma. Mutlaka Bandırma'yı yeniden kazanacağız. Çünkü 2004'te Bandırma bizim olmuştu. Yine 2019'da tekrar alacağımıza yürekten inanıyorum. Bandırma'yı kaybettiğimiz için içimizde bir burukluk var. Bu burukluğu telafi etme zamanı yaklaştı. Bir yıl sonra seçimler var. Bandırma Teşkilatı hep birlikte, bir olacak, diri olacak, iri olacak. Bandırma'ya kazanacağız. Yeni yönetim AK Partiliyim diyen herkesi kucaklayacak bunun dışında bütün Bandırmalıları kucaklayacak, bizi öldürmeye gelen bizde dirilecek. Şu anda ekonomik büyüklük olarak 16'ncı sıradayız ama plakamız gibi 10 numara il olacağız" diyen Kafaoğlu, "Bandırmaspor'u da asla unutamayız. Bandırmaspor da bizim, Balıkesirspor da bizim. Her iki takımımızı da destekliyoruz. Bugün Balıkesirspor'a 5 bin tane forma dağıttık. Siparişini de verdik. Önümüzdeki haftalarda da Bandırmaspor taraftarına bir o kadar forma dağıtacağız. Bizzat ben de geleceğim. Maçı izleyeceğiz ve formalarımızı dağıtacağız. Ekonomik yönden de mutlaka destekleyeceğiz. Bunlar bizim marka değerlerimiz. Her zaman şehrimizin reklamını yapan ön planda tutan takımlarımız" şeklinde konuştu.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı konuşmasında " Türkiye'nin yaptığı yardımlarla gönlü en zengin ülkesi haline geldiğini ifade etti. Kırcı, "Sağlık yatırımlarımız konusunda hem önceki Bakanımız Recep Akdağ ve şimdiki Bakanımız Ahmet Demircan'ın Bandırma'ya ayrı bir önem verdiğini gördük. Hastanemizin yeterli olmadığından yola çıkılarak, bir ek bina yapılmasına karar verildi. Ama bundan önce hastanemizin statüsünün B'den A2'ye çıkarılması ve bir Araştırma Hastanesi olarak devam etmesine karar verildi. Ama bizim asıl temennimiz Bandırmamızın daha yüksek yatak kapasiteli yeni bir hastaneye kavuşması. İnşallah arazi sorunlarımızı hallettiğimiz zaman Bandırma Devlet Hastanemiz yeni ve güzel hali ile vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Diş Sağlığı Merkezimizi yeniden yapıyoruz. Bandırmamıza yakışan bir Kapalı Spor Salonumuz yok. Biz bunun arazi sorununu hallettik.Şu anda Gençlik ve Spor Bakanlığımızda Kapalı Spor Salonumuz için bir arazimiz mevcut. Sayın Valimiz de destek verdi. Cumhurbaşkanımız Bakanımıza talimat verdiler. Sporu seven Banvit gibi, hentbol takımımız, alt yapı takımlarımız için metropol ilçemiz Bandırma'ya bir spor salonu kazandıralım diye talimat verdiler" dedi.

Milletvekili Kırcı konuşmasının devamında  gündemle ilgili düşüncelerine de yer verdi. "Biz alışkınız . Kurulduğumuz günden beri bu hainlerin tuzaklarına alıştık. Partimizi kapatmaya çalıştılar, Cumhurbaşkanımızı itibarsızlaştırmaya çalıştılar, bakanlarımızla uğraştılar, yetmedi Türkiye'de 15 Temmuz gibi bir hain darbe girişimine alkış tuttular. Şimdi yeni bir kumpasın tiyatro sahnesi gibi perdelerini açtılar, birileri Amerika'dan düğmeye bastı. Taşeronlarına da burada bir takım evraklar getirdi. Yeni bir düzen, yeni bir kumpas ama hiç kimse unutmasın ki, onların bir planı varsa hiç şüphesiz Rabbimizin de bir planı var" dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner  Yıldız, " Türkiye'nin globalleşen ekonomilerle birlikte ulusallaşan politikalarının olduğu bir ortamda doğru davranmaya çalışıyoruz. Türkiye'nin birliği ve insicamı ile alakalı konuşuyoruz. Bunların bir kısmında, bir kısım CHP'li kardeşlerimizi ve vatandaşlarımızı tenzihen söylüyorum. Bu ülke Recep Tayyip Erdoğan yeter ki gitsin de 30 yıl ülke geriye gitse önemli değil diyenler var. Biz her zaman söylüyoruz. Eğer ola ki, AK Parti'nin bir menfaati ile ülke menfaati çakışırsa biz ülkemizin menfaatini tercih ederiz. Şimdiye kadar hiç böyle bir şey olmadı. Ama her zaman ülkemizi tercih ederiz. Cüneyt Özdemir, sosyal demokrat ve bilinen bir gazetecidir. Şu an Zarrab Davası'nı takip ediyor. Diyor ki, 27 yıllık gazeteciyim. Birçok mahkemeye girip birçok dava takip ettim. Sakın bu söylediklerimi de Recep Tayyip Erdoğan lehine konuşuyor diye algılamayın. Ama bu işte bir numara dönüyor diyor. Bakın sosyal demokrat birisi söylüyor bunu. Bu normal bir mahkeme değil diyor. Hakim diyor ki, şu yanınızda bulunan lacivert ceketli kırmızı kravatlı, beyaz gömlekli, saçını yana doğru taramış kişinin adı nedir diyor. Hakan. Tanıyor musunuz? Evet tanıyorum. Nereden tanıyorsunuz? Şuradan tanıyorum. Peki ülkenin Başbakanı kimdir? Recep Tayyip Erdoğan. Onu tanıyor musunuz? Onu da tanırım diyor. Hiçbir mahkemede, hiçbir davada sanık sandalyesine oturtulmuş bir kişi gibi bir ülkenin önceki Başbakanı şimdi ki Cumhurbaşkanı ile alakalı hiçbir şekilde bir davada böyle bir şey bulamazsınız. Ekonomik suçların, tırnak içinde diyorum ki bunlar ispatlı değil. Biz ambargoyu delmedik. O zamanda görevde hükümette bulunan bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Onlarca ülke İran'dan petrol ve doğalgaz aldılar. İran'ın üretilen petrolünün yüzde 23'ünü Çin aldı. Yüzde 12'sini Japonya, yüzde 9'unu Güney Kore, yüzde 7'sini Fransa, yüzde 7'sini de Türkiye aldı. Hiç başka ülke ile alakalı böyle bir şey duydunuz mu? Biz ambargoyu delmedik, kurallar ne ise onu uyguladık. Ambargoyu delmiş olan, İsviçre'den üç tane banka, Fransa'da iki banka, Almanya ve İtalya'dan birer tane banka var. Birine 3,5 milyar dolar ceza geldi. Birine 2 milyar dolar geldi. Hiç o ülkelerin Cumhurbaşkanları ile alakalı bu dava görüşülürken bir şey duydunuz mu? O zaman bu işte bir numara var. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı. Bu konular için bizden herhangi bir evrak talep edilmedi. Biz de bir evrak göndermedik diye. İsterse gönderecekler. Peki niçin siz bu ülkenin siyasi konularını ekonomik bir problemle alakalı onun gerekçesi haline getiriyorsunuz" şeklinde konuştu.

Konuşmacıların konuşmalarını bitirmelerinden sonra konuşmacılar ve adaylar sahneye davet edilerek toplu fotoğraf çekildi.
Sonrasın da seçime gidildi.  Seçimde aday olan tek liste oy çokluğuyla seçildi.

YENİ YÖNETİM LİSTESİ İÇİN RESME TIKLAYINIZ

GÖRSELLER; C.DOĞAN
 

BANDIRMA GERÇEK –Editör, C.Doğan