'BANDIRMA BELEDİYESİ AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMET OFİSİ' AÇILDI

T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı ile yapılan görüşmeler ve başvuru süreci sonrasında Bandırma Belediyesi, bünyesinde Avrupa Birliği Gönüllü Hizmet Ofisi açma yetkisi almıştır.

Balıkesir ilinde bir ilke imza atan Bandırma Belediyesi, gençlerimize yurtdışı deneyimi kazandırmak konusunda bölgemizde büyük bir hizmete öncülük etmiştir. Belediyemizdeki Avrupa Birliği Gönüllü Hizmet Ofisi, 17-30 yaşları arasında gençlerimize mezuniyet ve dil yeterliliğine bakılmaksızın, Avrupa’da diledikleri bir ülkede 1 yıla kadar yer alabilecekleri gönüllü hizmet projeleri hakkında bilgilendirmek, projeleri duyurmak ve başvurularına destek vermek için çalışmaya başlamıştır. 

25 Nisan 2017 tarihi itibarıyla Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı onayıyla çalışmalarına başlayan Bandırma Belediyesi AGH Ofisi’nde yasal temsilci olarak Cafer KOÇ, proje sorumlusu olarak Taylan ÜLGER görev yapmaktadır. 

Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) nedir?
Ulusal Ajansın sunduğu onlarca programdan birisi olan AGH ile 17-30 yaşları arasında yüzlerce gencimiz mezuniyet ve dil yeterliliğine bakılmaksızın, 1 yıla kadar Avrupa'da diledikleri bir ülkede gönüllü faaliyetlerde yer alarak yabancı dillerini geliştirebilmekte, yepyeni bir dil öğrenebilmekte kültürlerarası iletişim becerilerini artırabilmekte, hiç tanımadığı yeni bir ortamda çalışabilme ve iletişim kurabilme stratejilerini öğrenebilmekte ve bu sayede ülkeye döndüklerinde kazandıkları özgüvenle iş piyasasında seçeneklerini çeşitlendirebilir. Üstelik bütün bunlara hiç bir ücret ödemeden ulaşmaları mümkün. Gönüllülerin yeme, içme, konaklama, vize, sigorta vs. masrafları Ulusal Ajans tarafından karşılanmaktadır. Hatta aylık belli bir miktar cep harçlığı da veriliyor.

Avrupa Gönüllü Hizmeti hakkında tüm güncel bilgi ve duyuruları ofisimizin Facebook grubundan ve sayfasından takip edebilirsiniz.

www.facebook.com/evsbandirma

B-G HABER