Bandırma Çekirdek Tiyatro Coşturdu.

2012 yılında Fuat Kurumahmut tarafından ilçemizde  kurulmuş olan Bandırma Çekirdek Tiyatro 6. Sezonlarında ki ilk oyunlarını 19 Kasım 2017 Pazar günü Barış Manço Kültür Merkezinde sergiledi.
“ Seninde Öleceğin Varmış “ isimli 2 perdelik, komedi tarzında ki oyun ile tiyatro severlerin karşısına çıkan oyuncular Bandırma’lı tiyatro severleri coşturdu.
Senaryosunu oyunculardan Burcu Önat’ın yazdığı (Burcu Önat’ın ilk senaryo yazımı)  “ Seninde Öleceğin Varmış “ isimli oyunda rolleri  Burcu Önat, Seda Zeren, Fuat Kurumahmut, Fırat  Güner, Efecan Satıcı paylaşmakta.
 Oyunun Işık ve Müziğini oyuncu  Seda Zeren’in eşi Volkan Zeren yönetti. Afiş  Bandırma’lı sanatçılarımızdan Musa Çinte tarafından tasarlandı. Genel Koordinatörlüğü de Hasat kurucularından Burak  Güner yapmakta.
Burcu Önat oyun senaryosunu yazmakla ve oynamakla kalmayıp yönetmenliğini de yaptı. Çekirdek Tiyatronun destekçileri arasında Hasat Bandırma Dans ve Sanat Stüdyosu  ve TAK TAK Lokantası yer almakta. Oyunların provası Hasat Bandırma Dans ve Sanat Stüdyosun da yapılmakta.
Senaryosundan, oyunculuğa, ışığından, müziğine kadar   amatör ruhla ama profesyonelce sergilenen  oyunun  Bandırma’lı tiyatro severlerin tiyatroyu sevmelerine katkıda bulunduğu gözlemlendi.
Oyun 23 Aralık  2017 Pazar günü Balıkesir Sanat Merkezinde Balıkesir’li tiyatro severlerin beğenisine sunulacak.

GÖRSELLER; C.DOĞAN

BANDIRMA GERÇEK-Editör, C.DOĞAN