Bandırma CHP İçin Merak Ettiklerim.

BANDIRMA CHP İÇİN MERAK ETTİKLERİM  

Çok enteresan geliyor bana. Mesela aslında AK Parti de olması gereken isimler bakıyorum CHP de ,CHP de olması gereken isimleri AK Parti de görüyorum. 

İyi ama biz biliyoruz ki sermaye sahibi muhafazakar  kapitalizmi savunanların partisi AK Parti olması lazım. Öte yanda sosyal demokratların işçilerin emeğiyle üreten küçük esnafların olması gereken yer de CHP .

Değil mi ..Öyle biliyoruz.

Ama bakıyorum CHP Bandırma İlçe yönetimine ve Belediye meclis gurubuna maşallah ış adamlarından geçilmiyor. Bir acaiplik var bu siyasette ben çözemedim. Sosyal demokrat bir partide emeğin  hakkını arayacak olan emeğiyle geçinen proleterya olmalı değil mi?

Bir tane numunelik olmaz mı? Sadece Atatürk ismine sahip çıkmakla hemencecik sosyal demokrat mı olunuyor. Sadece Atatürk bayrağını alıp yürüyünce bütün proleterler arkanızdan gelir mi? Bir şeyler yapmak gerekmez mi?

Hakkaten samimi merak ettiklerimi benim gibi çok merak eden var. Gerçek emekçiler gerçek devrimciler TKP de ÖDP saflarında mücadele ederken lümpen ve burjuvalar  maalesef CHP yi istila etmiş dedikodusu boş değil.. Bunların çoğuda ne sosyalizmden nede sosyal demokrasiden bihaberler. Sorun Atatürk ilke ve inkilaplarını sorun Altı okun anlamını çoğu bilmez. CHP kitle partisi diyelim onlarda olacak ama hepsi onlardan mı olacak.

Öyle gezmekle tozmakla meydanlarda egolarınızı tatmin etmekle bol bol resim çektirmekle sosyal demokrat olunur MU?.İktidar olamama suçunu Kılıçdaroğlu mu? Vur abalıya.

Bakıyorum CHP İlçe Örgütünde sermaye daha ağırlıklı. Ama Ak Partiye bakıyorum esnaf işçi daha çok, Emeğiyle geçinenler daha fazla. CHP de olması gerekenler yani.  İşçilerin emekçilerin partisi olması gereken CHP nin önü mü kesiliyor.  Başarılı isimler nerde sesleri duyulmuyor. Başarılı Yöneticiler ilçe başkanları Ertan Erengin'ler Ömer Lütfü Kaya, Erol Tarlı ,Nazım salı,Rıdvan Usta, Mustafa Cengiz Acar,Metin Ok ve dıgerlerı neden parti merdivenlerini çıkmaktan imtina ediyorlar bunun nedeni kendi tercihleri mi dışlanmışlık mı?

Ve peki bizim Bandırmalılara ne oldu. Kurudu mu. Bu kent sosyal demokratlara ortalama 40 Bin oy veriyor. Çoğu emeğiyle geçinenlerin oyu muhtemelen. Ama partide karşılığı var mı? Oylar kime gidiyor. Patronlara. Altlarında Milyarlık son model arabalarla caddelerimizi şereflendiren müteaahitler İşadamları . Allah daha çok versinde . Bu verilen oyların karşılığını veriyorlar mı? Ya da öyle bir dertleri olur mu? Sizce olur mu? Ezilenleri  kepenk kapatanları binbir zorlukla gününü yarına bağlayanları kim görecek .

Görecek ki onlar namına bir ses bir nefes olsun.

Sizce olabilirler mi?

Mesela size bir örnek daha . Şu anda CHP den Balıkesir Büyükşehir adaylığı için ismi telaffuz edilen Ahmet Akın Gönen'li Muhafazakar demokrat bir ailenin evladı olduğu biliniyor. Güzel insandır o ayrı. Hatta hatta Ak Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı ile hem bacanak hem de kuzen yada akraba oldukları konuşuluyor. Bundan ne anlıyorsunuz. Yani nasıl yorumlarsanız yorumlayın. Bir tuhaflık var. Sosyal Demokratların neden iktidar olamadığına dair ipuçlardır belki ne bileyim..

SERHAT OZAR - BANDIRMA GERÇEK