Bandırma CHP'de yerel seçim başkan aday adaylığı süreci resmen başladı

Bandırma CHP’de ‘yerel seçim’ aday adayları netleşiyor.
Son alınan bilgilere göre CHP Bandırma'da adaylığını daha önce açıklayan halen başkanlık görevini sürdüren Dursun Mirza'dan sonra muhtemel adaylığı beklenen isimler arasında Bandırma Belediye Başkan Yrd. Ozan Onur, CHP İlçe eski başkanı Metin Ok ,Meclis üyeliğini sürdüren Tolga Tosun ,Meclis üyesi Doktor Selim Panç halen adaylık için ismi geçen isimler arasında   bulunuyor. 
31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler için aday adaylığı başvurularının 1 Ekim 2018-19 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılabileceğini duyuran CHP genel merkezi aday aday olmak isteyenlerin merakla beklediği tarifeleri erken açıkladı. Buna göre; aday adaylarının, büyükşehir belediye başkan adaylığı için 10 bin lira, Bandırma gibi büyük ilçelerin başkan adaylığı için 7 bin 500 lira ödemeleri gerekiyor.

Aday olmak için istifa etmesi gereken il ve ilçe başkanlarının da 1-12 Ekim 2018 tarihleri arasında görevlerinden ayrılmaları gerekiyor.

Milletvekillerinin istifa zorunluluğunun bulunmadığı belirtilen genelgede büyükşehir belediye başkan adaylığı için 10 bin lira, 100 bin nüfuslu il ve ilçe başkan adaylığı için 7 bin 500 lira, 50 bin ve üzeri olan yerlerde 5 bin lira, 15 bin nüfusun üzerinde olan yerlerde 3 bin lira, 15 bin nüfus altındaki yerlerde bin 500 lira yatırılması istendi.

BANDIRMA GERÇEK