“Bandırma’ da Gelişen Değer Lojistik ve İş Olanakları'' Semineri

Balıkesir Genç Girişimciler Kurulu ve Balıkesir Sanayi Odası’ nın düzenlediği Lojistik ve Turizm konu başlıklı seminerler 14-15 Nisan 2015 tarihlerinde Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ nde gerçekleştirdi.
 
14.04.2015 tarihinde gerçekleştirilen “Bandırma’ da Gelişen Değer Lojistik ve İş Olanakları” konulu seminerimize konuşmacı olarak Ekin Ata Group Bandırma Şube Müdürü Sayın Funda Avcı katılmıştır. Funda Hanım Bandırma Limanı’ nın faaliyet alanları, kapasitesi, büyüme oranları, hedefleri gibi konulara değinmiştir. Lojistik anlayışındaki değişimden ve sektörün gerekliliklerinden de bahseden Funda Hanım, öğrencilerimize/katılımcılara istihdam için aranan özellikler, işveren gözünden öğrencinin bireysel gelişimi konularında da görüşlerini paylaşmıştır. 
 
15.04.2015 tarihinde gerçekleştirilen “Bölge ve Türkiye için Turizm, Gelişmesi için Yapılması Gerekenler” konulu seminerimize konuşmacı olarak TOBB Turizm Kurulu Başkanı ve Erdek Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Sayın Özlem Sarı katılmıştır. Özlem Hanım turizm anlayışının genişletilmesi ve değiştirilmesi gerekliliğinden bahsetmiştir. Okulların tatil olduğu, yaklaşık 45 gün süren ve yaz dönemine denk gelen sürenin ülkemizde ve bölgemizde yoğun turizm sezonu olarak kabul edildiğini ancak bunun değiştirilmesi ve sürenin 12 aya yayılması gerektiğini belirtti.