Bandırma Kent Konseyi Musiki Topluluğundan Bahar Konseri

KENT KONSEYİNDEN KONSER

Fikret ÇAĞIN.

28 Nisan 2019 Pazar akşamı BARIŞ MANÇO Kültür Merkezinde BANDIRMA KENT KONSEYİ MUSIKİ TOPLULUĞU Muhteşem bir konser gerçekleştirdi.

Usta sunucu Sayın Sibel ARICILAR’ın açış konuşmasıyla başlayan, “Maestro”Şef Sayın Verda DÖNMEZ'in yönetimindeki, Kadın Koristlerden, Beyhan EREN, Makbule YÜNLÜ, Eftal TOSUN, Anıl ŞENSÖZ, Fatoş SÖKMEN, Gülşen DURMUŞ, Ömür YÜCE, Aysel DURSUN, Şennur SÖNMEZ, Duygu FIRTINA, Ayşe İNCE, Mukaddes ÜNLÜ, Güler YAŞAR, Aysun ÖZTÜRK, Nurdan AKÇA, Canan OK, Nalan SÜZEN, Nilgün KOÇAR, Nur BAŞDÜVENCİ.

Erkek Koristler Yağız Baran ŞERBETÇİ, Doğan AKBULUT, Selahattin KILIÇ, Onur YÜCE, Hikmet AVCI, Bedri TUNA, Bekir POYRAZ, ve Erbil ŞENSÖZDEN oluşan topluluğa.

Enstrümanlarıyla: Udi Burhan DURUCU, Kanun Tuncer SÖKMEN, Ney Eser DEVECİOĞLU, Keman Ekrem KOÇAR, Tef İhsan ARICILAR’ın eşliğinde verilen Konserde, Türk Sanat müziğinin seçkin eserlerinin ilk ikisi Koro tarafından seslendirildikten sonra Ömür ve Onur YÜCE çiftinin karşılıklı düet şeklinde sundukları, (Geçmesin günümüz sevgilim yasla, o güzel başını göğsüme yasla) şarkısıyla dinleyici konukları sevdalar diyarına götürürken, Korodaki topluluğun da motivasyonunu arttırıyorlardı.

Konserin ilk bölümünde sevilen eserleri, yönetmen Verda DÖNMEZ de dahil olmak üzere Solo ve Koro şeklinde sunan topluluk dinleyenleri coştururken zaman zaman da yıllar ötesine götürüp nostalji yaşattılar.

İkinci bölümünde ise, TRT İstanbul Radyosu ses Sanatçısı Sayın Nusret YILMAZ sahne aldı ve birbiri ardına eklediği sevilen şarkılarla salon adeta yıkıldı.

Bilindiği gibi, hüzün, ayrılık, hasret, ölüm, gibi duygular yanık yüreklerde şiir olur kağıda dökülür ya, Nusret YILMAZ'ın söylediği şarkıların birisi de işte böyle bir şarkıydı, “Mendilimin yeşili, Ben kaybettim eşimi” şarkısı, eşini yeni kaybetmiş yaşlı bir hanımefendiyi bu şarkı çok duygulandırdı. Şarkıda kendisini buldu ve gözyaşlarına mani olamadı, ancak sanatçı bir aileden gelen, Güzel Sanatlar akademisinden mezun ve evlatları da güzel sanatların çeşitli dallarında adını duyurmuş kimselerdir, (Güzel Sanatların yeri bu ailede çok yücedir), sadece eşini hatırladı ama konserden memnun ayrıldı, çünkü Konser gerçekten muhteşemdi.

Belediye Başkan yardımcısı Sayın Ozan ONUR’un teşekkür konuşması ve sanatçılara çiçek vermesiyle sona eren, Kent Konseyi'nin sunduğu bahar konseri Bandırma’lı sanat severlere çok güzel bir gece yaşattı.

Emeğinize sağlık BANDIRMA KENT KONSEYİ MUSIKİ TOPLULUĞU, iyi ki varsınız.

Esen kalınız…

FİKRET ÇAĞIN- BANDIRMA - 28-04-2019