Bandırma Kent Konseyi'nde Başkan Dr.Murat Ergöz

Bandırma Kent Konseyi seçimleri Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapıldı. Seçimlere Belediye Başkanı Tolga Tosun, ilçede bulunan kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Açılış konuşması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşma yapan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, 4 adayımız var hepsi de bana uzak değil yakın adaylar ,kentlerin gelişimi, değişim ve dönüşümü noktasında kent konseylerine büyük görev ve sorumluluk düştüğünü söyledi. Tolga Tosun konuşmasının ardından Nermin Kotil Mutlu ,Murat Ergöz, Necdet Ayhan Mancılık ve Mustafa Gürsoy'dan oluşan adaylar kendilerine tanınan 10.dakikalık sürede kendilerini ve projelerini tanıttı.Yürütme kurulu adayları çarşaf liste olarak 18 kişi olarak yarıştı.

Divan Başkanlığını Bandırma ADD İlçe Başkanı Serdar Polat 'ın Yardımcılıklarını Varol Memişler ,Gönül Karabulut Özdemir'in yaptığı genel kurulda yapılan konuşmaların ardından yapılan seçimlerin birinci ve ikinci tur oylamada  adaylar yeterli sayıda oy alamayınca geçilen son tura en çok oy alan 2 adayla devam edildi. 105 oyun kullanıldığı 3. turda Dr. Murat Ergöz 76 oyla seçimi kazanırken Nermin Kotil Mutlu 26 oyda kaldı.

Bu sonuçlarla  Dr. Murat Ergöz, Bandırma Kent Konseyi’nin yeni başkanı oldu. Ergöz'ün Yürütme Kurulunda  Belgin Şentürk, Deniz Taylan, Kadri Civan, Levent Balkış, Barış Tütüncü ve Turgay Melek isimleri yer alıyor. Konsey 2 yıl görev yapacak. 

Genel kurula Bandırmalılar yoğun ilgi gösterirken 145 oyun kullanıldığı  1. tur oylamada sonuçlar adayların aldığı oy sayısı Mustafa Gürsoy 5 Murat Ergöz 73 Nermin Mutlu 36 Necdet Mancılık 28 olarak gerçekleşirken ikinci turda kullanılan oy sayısı 119'a düştü bu turda Mustafa Gürsoy 1 ,Murat Ergöz 73,Nermin Mutlu 26,Necdet Mancılık 19 oy aldı son tura en çok oy alan 2 adayla girilirken kullanılan oy sayısı 105 e düştü . Bu turda Dr.Murat Ergöz oy sayısını 76 'ya yükseltirken Nermin Mutlu 29 oy aldı ve adeta demokratik bir şölen havasında geçen seçim tarafların birbirini tebrik etmesi ve başarı dilekleriyle sonuçlanmış oldu.

Kongreden notlar az sonra..

BANDIRMA GERÇEK - MARMARA OLAY - SEDAT KUTBEK 08-07-2019