Bandırma laik Cumhuriyete karşı yapılan darbe girişimini lanetliyor

 

Bandırma Belediyesi tarafından Cumhuriyet ve Demokrasimize sahip çıkmak adına düzenlenen Cumhuriyet ve Demokrasi Yürüyüşü Migros önünden başlayan  Ordu Caddesi üzerinden devam edip Cumhuriyet Meydanında yapılan  mitinge binlerce  vatandaş  katıldı.

Mitinge  CHP milletvekilleri Mehmet Tüm, Namık Havutça, Ahmet Akın, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, CHP İl Başkanı Ender Biçki, Erdek ve Manyas Belediye Başkanları, Mahalle Muhtarları, Oda Başkanları, Ülkü Ocakları ve binlerce Bandırmalı katıldı.

Cumhuriyet Meydanında sona eren yürüyüş sonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Bandırmayı özgürlükler şehri yaptıklarını söyleyen Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza “ Özgürlüklerin, barışın ve demokrasinin şehri olan Bandırma’dan laik Cumhuriyete karşı yapılan darbeyi lanetliyoruz. Son 4 günde 18 şehit verdik, yüreğimiz yanıyor dedi.

CHP ilçe başkanı Atilla Atakay, CHP il Başkanı Ender Biçki, CHP milletvekilleri Mehmet Tüm, Namık Havutça ve Ahmet Akın kısa birer konuşma yaparak darbe girişimini kınadılar.

bghaber