Bandırma Pergola Sanayicilerinin Gözdesi Oldu

Bandırma Pergola Sanayicilerinin Cazibe Merkezi ve Üretim Üssü olacak

Türkiye Pergola sektörü AB 'yi zorluyor.
Latince saçak anlamına gelen "pergule" kelimesinden gelen ve İtalyanca'da "pergola" yani gölgelik anlamına gelen  gölgelik sistemlerinde Türkiye'nin  son yıllarda büyük aşama kaydettiği gözleniyor . Bandırma Biga hattında sanayi bölgesi olarak belirlenen alanda  öncelikle bacasız sanayi sektörü olarak  tente sistemleri sektörü için cazibe üretiyor. Mevsim normalleri üstünde sıcaklar yaşayan Türkiye için bir mucize çözüm olan ve sıradışı talep patlaması yaşayan  sektörle ilgili yatırımlar Türkiye'yi bir anda dünya sıralamasına soktu.
Türkiye Pergola sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Özçelik Branda ve Tekstil Sanayi ortaklarından Murat Karadeniz'le Bandırma ziyaretinde sektörün geleceğini konuştuk.
Murat Karadeniz  "Evrensel bir kelime olarak aslen İtalyancadan ülkemize gelen Pergule yada Pergola tente sistemlerinde artık Türkiye de söz sahibi."dedi.
Sektörde kendi kalıplarını aşarak dünyada söz sahibi bir seviyey geldiklerini ifade eden Karadeniz sözlerine devamla ; "Sadece yazın güneşten değil kışın soğuktan ve yağmurdan korunmak için gerek işyerlerinde gerekse konutlarda mükemmel bir çözüm olan Pergolaya talebin patlaması nedeniyle yatırım hedeflerimizi büyütmüş durumdayız."Dedi.
Karadeniz  " Öncelikle Bandırma ve Güney Marmara'nın elverişli konumu nedeniyle  yatırımlarımız yönlendirmek adına Eyvan Pergola markası olarak özellikle  önem veriyoruz 
Pergola tente sistemi güneşlik olarak yazları sizi güneşten, açılır kapanır tavanı ve su geçirmez özelliği ile yağmurlu havalarda yağmurluk olarak sizi yağmurdan koruyacaktır.Biz sektörel yatırım sıkıntılarımızın önünün açılması için beklentilerimiz var umuyorum Türkiye'nin en önemli ihracat dallarından biri olacak sektörümüz için öncelikle başta güneş enerji sitemleriyle entegre ar-ge çalışmalarımız sonuç verirse Türkiye sektörde takip eden değil takip edilen bir ülke olmanın gururunu yaşayacağız" dedi.

Bandırma Gerçek -Mehmet Leventoğlu