Bandırma Şampiyonları,600 Evler,İMKB, Vecihibey

“İmkan bizden oynamak sizden“ isimli Mahalle Ligi Futbol Turnuvası Bandırma Birincilikleri sona erdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği  Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Spor Müdürlüğünün de katkı yaptığı turnuvanın son gününde kıran kırana final maçları oynandı. Turnuvaya Bandırma 248 takımla katılarak ildeki en yüksek katılımı sağlayan ilçe olmayı başardı. Günün ilk final maçında yıldızlar kategorisinde Vecihibey Ortaokulu, Özel Bahçeşehir Koleji takımını 9-1 yenerek şampiyon oldu. Gençler kategorisindeki final maçında ise İMKB Lisesi, ŞMG Lisesi takımını 3-2 yenerek bir kez daha mutlu sona ulaştı. Turnuvanın kupa törenine katılan Kaymakam Günhan Yazar ve protokol, şampiyon olan takımlara kupalarını ve madalyalarını verdi. Turnuvada yıldızlar kategorisinde birinci Vecihibey Ortaokulu, ikinci Özel Bahçeşehir Koleji, üçüncü Şehit Pilot Cemil Kaya Ortaokulu, dördüncü ise Eti Holding Ortaokulu olurken, gençler kategorisinde birinci İMKB Lisesi, ikinci ŞMG Lisesi, üçüncü Kemal Pireci Lisesi ve dördüncü ise Enerjisa Fen Lisesi oldu.

Turnuvanın sponsoru olan Bandırma Belediyesi nden yapılan açıklama da :

Bu sene üçüncüsü gerçekleşen, Bandırma Belediyesi olarak desteklediğimiz "İmkan Bizden, Oynamak Sizden" sloganıyla Mahalleler Arası Futbol Turnuvasında Bandırma ayağı bugün oynanan maçlarla sona erdi. Balıkesir genelinde gerçekleşen turnuvada Bandırmamızı gençlerde birinci olan 600 Evler Mahallesi İ.M.K.B Teknik ve Anadolu Lisesi, yıldızlarda birinci olan Günaydın Mahallesi Vecihibey Orta Okulu takımlarımız temsil edecek. Dereceye giren takımlara Madalyalarını, kupalarını ve hediyelerini Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar ve Belediye Başkanı Dursun Mirza verdi.

Belediye Başkanı Dursun Mirza yaptığı konuşmada: “Hepsi birbirinden değerli, pırıl pırıl çocuklarımız. Gerçekten çok güzel oynuyorlar. Geçen yıl Kemal Pireci Anadolu Lisemiz il genelinde final oynamıştı. Bu sene de çocuklarımızın başarılar elde edeceğine inanıyorum ve Bandırmamızı temsil edecek takımlarımıza başarılar diliyorum.

Çocuklarımız bizim için çok değerli. Çocuklarımız için proje geliştiriyor, onların içinde olduğu projeleri destekliyoruz. Mahalleler arası futbol turnuvasına katılan çocuklarımızın su ihtiyaçlarını karşıladık ve meyve suyu ikram ettik. Ayrıca dereceye giren takımlarımıza eşofman hediye ettik. Ulaşımını ve beslenmelerini sağladık. Bandırmamızdaki tüm okullarımızın top ihtiyacını karşıladık. . Okullarımızın bahçe düzenlemesini yapıyoruz. Taleplere göre projeksiyon aletleri veriyoruz. Amatör takımlarımıza ve sporcularımıza her türlü desteği imkanlar ölçüsünde veriyoruz. Yağlı Pehlivan Güreşleriyle ata sporumuzu yeniden Bandırmalılarımızla buluşturuyoruz. Bandırma Basketbol Kulübümüze yer verdik, yap-işlet-devret modeliyle Bandırmamız güzel bir kapalı spor salonuna kavuşuyor. İtfaiyenin orada belediyemize ait alana kapalı spor salonu ve yüzme havuzu projemizi hazırladık. Projemizin yapımına başlamak için kaynak arayışındayız. Bugüne kadar Bandırma'ya Spor Bakanlığı tarafından kapalı spor salonu yapılmamasını anlamıyorum. Ancak biz kendi spor salonumuzu kendimiz yapacağız ve çocuklarımızın önünü açacağız. Ben turnuvaya katılan tüm sporcularımıza, hocalarımıza turnuvada emeği geçen tüm herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BANDIRMA GERÇEK - SERHAT OZAR