Bandırma Sinema Kulübü ''Cennetin Düşüşü ve Anne''yi İzletti

Bandırma da kültürel yaşama katkı sağlamak adına oluşturulan Bandırma Sinema Kulübü  ilk etkinliğini  Barış Manço Kültür Merkezinde düzenledi. Etkinlikte Gezi Direnişi Belgesel Filmlerinin gösterimi yapıldı. Gösteri öncesi kulüp kurucusu  Erhan Gülşar  Sinema Kulübüyle ilgili olarak amaçlarına ait yaptığı konuşma da: 

"Bandırma'da yıllardır özellikle son aylarda sinema üzerine konuştuklarımızı ve düşüncelerimizi gercekleştirmek için yola çıktık. Bandırma ve  çevresinde  sinema tutkunları ve emekçilerini bir araya getirmeyi sinema adına insanlara ulaşmayı    ve sinemayı  paylaşmayı  hedef olarak görüyoruz. Bu amaçlarımzı gercekleştirmek üzerine sıklıkla yapacağımız  flim gösterileri  yanı sıra sinema üzerine söyleşi ve flim okumaları sinema emekçileriyle panellerimizi yapacağız.

İstanbul'da ki  Gezi Direnişi ve Haziran İsyan'nın  ikinci yılında iki değerli yapıtı sizlerle paylaşarak etkinliklerimizi başlatıyoruz.. Flimlerimizden biri kısa film , Şafak Pavey'in  gezi direnişinde canını veren annelerin sözleriyle anlatıldığı ''anne'' ve Ersin Kara'nın gezi direnişinin  bir bütün olarak anlatmaya ve taraflı olmadan değerlendirmeye  çalıştığın   ''Cennetin Düşüşü'' isimli belgesel flimi gösterimi gercekleştirilecektir.