Bandırma Ve Susurluk Köyleri Neden Kapsam Alanı Dışında?

Hayrettin İldam

Bandırma ve Susurluk kırsal mahallelerinde (köy) cep telefonları çalışmıyor.

Bayram aile ziyaretleri nedeniyle köylerine gelen vatandaşlar  cep telefonlarının çalışmadığını görünce şaşkınlığa uğradı.

Balıkesir Büyükşehir olmasına rağmen  kent merkezlerine çok yakın kırsal mahallelerin dahi kapsama alanı dışına çıkmasından dolayı büyük şok yaşayan vatandaşlar şikayetlerini nereye başvuracağını şaşırdı. Türkiye'nin gelişmişlik sıralamasında ilk ona giren Balıkesir ilinde cep telefonlarının çekmemesi ve iletişim sıkıntısı çekılmesini büyük ayıp olarak nitelendirerek eleştiren vatandaşlar  hizmet veren kuruluşların özellikle kırsal mahallere yönelik hizmetlerle ilgili bir yatırım programı olmaması iyileştirme yapmaması  üstelik mevcutlara dahi bakım yapılmadığına dikkat çekerek resmi makamların devreye girerek yetkililerin müdahale etmesini istedi. 

Bandırma'da yayın alanı kapsamı olarak yetersiz olduğu iddia edilen kırsal mahallelerin başta  Doğruca,Bereketli,Yeni Sığırcı,Çepni ,Külefli olmak üzere  hatların  çok kısıtlı alanlarda çekiyor olması  ve yaygın olarak kullanılamaması yanında aynı güzergahın devamında Susrluk sınırları içinde yer alan Muradiye ve Haydar da da çok az bir alanda çekim alanı bulunduğu tespit edildi. Muradiye Muhtarı Sinan CAN  yıllardır düzelmesini beklediğimiz hizmetler in aksaması nedeniyle  özellikle sağlık sorunları olan vatandaşları zor durumda bıraktiğı ifade ediliyor. Vatandaşlar defalarca şikayet ettikleri halde bir düzeltme yapılmadığını belirterek kendilerine yardımcı olunmasını istedi.

BANDIRMA GERÇEK - 13-08-2019 - HAYRETTİN İLDAM