Bandırma'da Bir Devir Bir Tarih Sona Erdi.ŞMG Liseler Vadisinde

Bandırma'da Bir Devir Bir Tarih Sona Erdi.

Yıllardır,binlerce mezun veren,kentimizin göz bebeği Şehit Mehmet Gönenç (ŞMG) Lisesi,yeni eğitim ve öğretim yılında Liseler Vadisinde eğitime devam edecek.

Liseler Vadisinde inşaatı tamamlanan Şehit Mehmet Gönenç Anadolu Lisesi ve Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Liseleri yeni eğitim yılına hazır hale geldi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan ve Şube Müdürü İhsan Parlak yerel basınla beraber tamamlanarak hazır hale gelen okullarda incelemelerde bulundular.

Yerel basınla beraber önce Şehit Mehmet Gönenç Anadolu Lisesini inceleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, yeni binanın estetik ve mimari açıdan çok güzel bir bina olduğunu ifade ederek “ Yeni binamızda ŞMGA Lisesi ve Ay Yıldız Anadolu Liseleri tek bir isim ve çatı altında 1250 öğrencimiz İLE eğitim görecekler. Akademik açıdan çok tercih edilen okulumuza talep fazla oldu. Okulda 40 derslik bulunuyor. Öğrencilerimiz 40 kişilik sınıflarda eğitim görecekler.

Okulda biyoloji, kimya ve fizik laboratuvarları ayrı olarak bulunuyor. İhalenin açılmasıyla her sınıfta akıllı tahtalar olacak. Finansların sağlanması halinde okulda ilk kez sistem laboratuvarları açılacak. Bu laboratuvarlarda öğrenciler kodlama eğitimi alacaklar. 400 kişilik konferans salonun ile de bu konuda ki eksikliğimizi de kapatmış oluyoruz. Bu okulumuzda 80 öğretmenimiz görev yapacaklar.” 

Haber Merkezi