Bandırma'da Şiddetli Yağış Sele Dönüştü

Bandırma'da beklenen şiddetli yağmur felakete dönüştü. Can kaybı yaşanmadığı bildirildi. Şidetli yağan yağmurla kentin sahilleri adeta göle dönerken çok sayıda işyeri ağır hasar gördü. Yaklaşık bir saat süren şiddetli yağmur nedeniyle kentin yüksek kesimlerinden akan sular sele dönüşerek sokaklardan meydana ve sahile şiddetli sel olarak akarken  çok sayıda ev ve işyerini su bastı, araçlar  yollarda mahsur kaldı.
Şehrin yüksek kesimlerinden merkeze doğru akan yağmur suları ara sokaklar ve caddeleri  dere haline dönüştürürken sel suları önüne kattığı herşeyi denize döktü. Cumhuriyet Meydanı ve meydana çıkan tüm  sokaklarda bir çok işyerini su basarken,alınan bilgilere göre ağır maddi hasar gözlenirken can kaybı yaşanmadığı bildirildi.
Liman AVM  Kavşağı mevkiinde bulunan dalçıkta mahsur kalan araç ve içinde bulunan 2 kişi   Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma İtfaiye Grup Amirliği ekipleri nin acil müdahalesiyle çekilerek sudan çıkarıldı.Kentin bir bölümünde elektrikler kesildi.
Yaklaşık 20  dakika süreyle olağanüstü yağan yağmurun şehrin birçok yerinde  mazgalların tıkalı olması oluşan  sel sularının zararın boyutunu arttırdığı gözlenirken Bandırma Belediyesi yağışla birlikte iş makinelerini devreye sokarak zarar gören mahallere müdahale ediyor,Büyükşehir İtfaiyesi evlerini su basan vatandaşların evlerindeki suyun motopomplarla boşaltılması için tüm ekipleri ile seferber oldu. Yağmurun gece süresince aralıklarla süreceği bildirilirken vatandaşların dikkatli olması isteniyor.

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza  Mirza NTV 'e verdiği açıklamasında metrekareye 230 kilo yağmur düştüğünü söylerken suların çekilmesiyle birlikte hasar gören yerler için kriz masası çerçevesinde Büyükşehir ve bandırma Belediyesi tüm olanaklarıyla seferber edildiğini ifade etti..

BANDIRMA GERÇEK - SERHAT OZAR