Bandırma'da Terör Gerginliği Esnafı Vurdu

Terör eylemleri Bandırma'yı da  etkiledi.  İstanbul ,İstiklal caddesinde meydana gelen ve İsrail vatandaşlarına yönelik  canlı bomba eyleminden sonra tüm ülkede yaşanan gerginlik Bandırma'yıda etkiledi. Bir gün önce yaşanan canlı bomba eyleminden sonra Pazar günü Bandırma'da  vatandaşlar sokağa çıkmamayı tercih ederken asılsız ihbar veya sosyal ortamlarda paylaşılan  söylentiler nedeniyle vatandaşlar sokağa çıkmamayı tercih edince işyerleri siftah yapmadan günü kapatmak zorunda kaldı. Başta Liman AVM olmak üzere kentin en işlek yerleri günü boş geçirdi. Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçede meydana gelecek olası terör olaylarının önüne geçmek için kentin belirli noktalarında güvenlik uygulaması yaptı.
Güvenlik önlemlerinin üst seviyeye çıkarıldığı kentte, vatandaşların toplu kullandığı alışveriş merkezlerine ve caddelere güven timleri yerleştirilirken, kentin giriş ve çıkış güzergahlarında da arama noktaları oluşturularak, şüpheli araçlar üzerinde inceleme yapıldı.
Gün boyu “155 Polis İmdat” hattına gelen çağrıları da değerlendiren ekipler, şüpheli olarak ihbar edilen araçları takibe alarak, inceleme yaptı.