Bandırma'dan Rekor. Çocuklara 4 Yılda 120 Oyun Parkı

CHP’li Bandırma Belediyesi, TÜRKİYE ÇAPINDA BİR REKORA İMZA ATTI. Dursun Mirza başkanlığında Bandırma Belediyesi diğer il ve ilçe belediyelerinin yaklaşmasının zor olduğu bir rekoru hayata geçirerek 4 yılda tam 120 adet çocuk oyun parkı projesini hayata geçirerek ilçedeki çocuklara ve ailelerine hediye etti.

“Seçilip geldiğimizde bizden en çok istenen, en büyük eksikliklerimizden bir tanesi de Bandırma’nın hızlı ve yeni geliştiği mahallerindeki çocuk oyun parklarının talebi” olduğunu belirten Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, geride bıraktıkları 4 yıllık dönemde 120 adet çocuk oyun parkını faaliyete aldıklarını açıkladı. 32 köy 2 beldenin Bandırma’ya katıldığını, Bandırma da 54 mahallenin olduğunu belirten Mirza, hayata geçirdikleri 120 çocuk oyun parkıyla Bandırma’nın tüm köylerindeki çocuklara ulaştıklarını söyledi.

Mirza, “Sağlıkla mutlulukla, paylaşımla bir arada olmanın değeriyle büyüyen çocukların, kentte yaşayan çocuklarda eşit şartları sağlayarak sağlıklı bir toplum oluşturacağının bilinciyle onlar için en iyisini ve en güzelini yapmaya çalışıyoruz. Bir taraftan yeni parkları kurarken bir taraftan da eski parkları yenileyerek bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyoruz. Park çalışmalarımız bundan sonrada vatandaşlarımızdan gelen talepler ve ihtiyaçlar çerçevesinde devam edecek. Bu parklarımız tüm halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu. Bandırmaya hizmete devam edeceklerini belirten Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, yeni dönemde de hem Bandırmalı ailelere hem de çocuklarına yönelik hizmetlerin artarak süreceğini kaydetti.

BANDIRMA GERÇEK- HAYRETTIN ILDAM