Bandırmaspor 1- Altay 1

TFF 2'nci Lig Beyaz Grup'ta Bandırmaspor kendi sahasında çekişmeli geçen müsabaka sonrasında  Altay ile 1-1 berabere kaldı. Zirve hesapları için mutlak kazanmak zorunda olan Bandırmaspor bir puanla yetinmek zorunda kalırken Altay da bu sonuçla  liderlikten oldu. Karşılaşmayı 4000 civarında Bandırma yaklaşık 1000 civarinda Altay taraftarı izledi.

STAT: Bandırma 17 Eylül
HAKEMLER: Turgut Doman(7),Turgut Evran(8), Mücahir Değermenci(8)
BANDIRMASPOR: Teknik Direktör :İsmail Ertekin 8 - Ali Türkan  (7) - Birhan Vatansever (7), David Deniz(8),Özgür(8), Erhan(7), Berkay Can (6)(Dk. 56 Erdi 6), Hüseyin(6),Nurettin(8), Oğuzhan(6), Bahri(8), Mertcan(6) (Dk. 51 Feyyaz (7)
ALTAY: Teknik Direktör :İsmet Taşdemir 8 -Egemen(8) - Serkan(7), Maksut(6)(Dk. 67, Ferdi 6), Hüsamettin(8) Murat Uluç(6)(Dk. 64 Muharrem Ozan 6), Ferhat(7),Necdet(6), İbrahim(6), Murat(7), Doğan(8) (Dk. 78 İbrahim Akın 7), Atakan(6)
GOLLER: Dk. 7 Doğan (Altay) -  Dk. 41 David Deniz  (Bandırmaspor)
SARI KARTLAR: Ali Türkan,Berkaycan, Bahrican, (Bandırmaspor) - Atakan, Ferhat (Altay)

Maçın genelinde mutlak gol fırsatlarını yakalayan Bandırmaspor oldu ancak  6’nci dakikada topla çıkmak isteyen Hüseyin'in kaptırdığı top akabinde gelişen Altay atağında bomboş durumda topu önünde bulan  Doğan fırsatçılığını gösterdi kaleci Ali'nin çabasına rağmen topu usta işi bir aşırtmayla ağlara bıraktı. 0-1 .Golden sonra oyun kontrolunu eline geçiren Bordobeyazlar kapanan Altay defansını  aşmak için gösterdiği çabasının karşılığını David Deniz Kılınç'ın mükemmel şutuyla buldu.  42. dakikada ceza alanı içinde yaşanan karambolünde Erhan'ın pasında   topu önünde bulan David ceza alanı dışından  sert vurdu kaleci Egemen çaresiz bakışlarında top filelerle buluştu. 1-1 devrenin skoru oldu.

İkinci yarıda beklentiler gollü bir süreç olmasına rağmen mutlak fırsatları kaçıran Bandırmaspor oldu. 65.dakikada Oğuzhan ın soldan ortasına Hüseyin çok sert vurdu ancak Kaleci Egemen üzerine gelen topu müthiş bir reflekle önledi ikinci hamlede kontrol etmeyi başardı. Sert lodos rüzgarının oyun kontrolünü güçleştirdiği maçta orta hakem Bandırmaspor'un penaltı beklentisi pozisyonlarda taktir hakkını misafir takım lehine kullanınca seyircinin tepkisini çekti.

81’inci dakika adeta maçın kader anıydı. Bu dakikada  Altay savunma oyuncularının inanılmaz hatası sonucu  Feyyaz, topu bir anda önünde buldu döndü kaleciyle karşı karşıya kaldı ancak  Ceza alanı içine giren Feyyaz zor olanı yaptı ve top sağdan auta gitti.
Karşılaşmadan başka gol sesi çıkmayınca maç 1-1 berabere sona erdi. Bu sonuçla Bandırmaspor  49 puanlabir basamak düşerek ligde 7 sıraya düştü. Altay ise 54 puanla 2. sırada yerini aldı.

BANDIRMA GERÇEK - HAYRETTİN İLDAM