Bandırmaspor Başkanı Hasan Çakmak Kasıtlı Tezahürata Ateş Püskürdü

Bandırmaspor Kulüp Başkanı Hasan Çakmak daha henüz maç başlamadan yönetim aleyhinde tezahürat yapanlara ateş püskürdü.

Bandırmaspor  Silivrispor müsabakasının ardından açıklama yapan Bandırmaspor Kulüp Başkanı Hasan Çakmak bazı seyircilerin maç başlamadan  yönetime karşı yaptıkları istifa çağrısının  anlamlı olduğunu bunların gerçek taraftarla alakası olmadığını herkes biliyor dedi..  Müsabaka öncesinde “yönetim kurulu istifa” şeklindeki tezahüratın bir grup taraftara özellikle kasıtlı yaptırıldığını henüz maç başlamadan  takımın konsantrasyonunu bozarak  zarar verdiklerini dile getiren Çakmak, bu şekilde Bandırmaspor'a verdikleri zararın da farkında olmaları ayrıca  ibret vericidir."dedi. Çakmak " İlk devre averajla 3 .ncü bitirdiğimiz ligde ikinci yarının ilk müsabakasında  böylesine bir pervasızlığın birlik ve beraberlik için seferberlik yaptığımız bugünlerde özverili çabalarımızı  yok sayarak başarısızlık beklentisinde olanları  ve onların   arkasında duranları  kınıyor asla Bandırmaspor'u değil kendi çıkarlarının derdinde olduklarını ifade ediyorum. Ama başaramayacaklar." diye konuştu.

Çakmak kendisine tribün lideri vasfı etiketleyerek sahaya giren ve yaptırdığı kötü tezahürattan dolayı Kulübün 32 bin 500 idari para cezasına çarptırıldığını  anımsattı. Bandırmaspor'u seven bunu asla yapmaz  diyen  Çakmak "En iyi taraftarın Bandırmaspor’a maddi ve manevi anlamda zarar vermeyen taraftar olduğunun altını çizen Çakmak, geçen yılda kendisinin yaptırmış olduğu kötü tezahüratlardan dolayı Bandırmaspor Kulübünün toplamda 120 bin TL idari para cezası ödemek zorunda kaldığını söyledi.
Bugün sahada yapılan kötü tezahüratın perde arkasını da açıklayan Çakmak devamında şunları dile getirdi “Bandırmaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Mustafa Diler müsabaka öncesinde beni arayarak 30-40 öğrencinin ücretsiz olarak maça alınmasını talep etti. Bende yönetim kurulunun 2’inci yarı için almış olduğu karardan dolayı yardımcı olamayacağımı kendisine söyledim. Bu gelişmelerden sonra müsabaka seyrinden men cezası alan Özgün Eren tarafından yönlendirilen bir grup müsabaka başlar başlamaz “Yönetim istifa “şeklinde tezahüratta bulundu. Bizim ezberimizi bu tür şeylerle bozamazsınız. Kulüp yönetimimizin bu tür taleplere karşı tavrı açıktır. Eğer Bandırmaspor’u seviyorlarsa biletini ve otobüs parasını kendi ceplerinden ödeyecekler. Bizim kulüp olarak hiçbir menfaat beklemeyen gerçek taraftara ihtiyacımız vardır. Yaşanan olayın Mustafa Diler ile bir ilgisi yoktur ”

BANDIRMA GERÇEK