Bandırmaspor Samsun'da Kaderine Terk Edildi

Bandırmaspor TFF 1. Lig'te kümede kalma mücadelesinde Samsun'da Samsunsporla hayati bir maç oynayacak kısaca kaybeden 2. Lige düşecek.

  Spor kamuoyu, görsel basın hafta boyu Samsun'daki maçı konuşuyor sosyal medyada çuval dolusu dedikodu.

Yok Samsun Bakan Takımıymış, adamlar yeni tesisler yeni stad yaptırmışlar Samsun lobisi çok güçlü, Samsunspor'u düşürmezler olan Bandırmaspor'a olur gibi söylentiler.

*

Neyse hafta çabuk geçti maç günü geldi çattı bordo-beyazlı temsilcimiz Samsun'a ayak bastığından müsabaka saatine kadar rahat bırakılmadı.

2 gün kamp yapılan otelin çevresinde  centilmenlik ve misafirperverlik dışı aklınıza ne geliyorsa yapıldı.

Etik dışı muamele ve  baskılara göz yumuldu sineye çekildi.  Takım otobüsü stada giderken taşlandı .  Bandırma'dan Samsun'a giden taraftarımız şehir dışında bekletilerek maça en az 20 dakika geç alındı.

Samsun 19 Mayıs Stadı Protokol Tribününde zar zor yer bulabilen kulüp başkanı Elmastaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri çok zor şartlar altında maç izlemek zorunda bırakıldı.

Samsun'lu milletvekilleri, Valisi, Belediye Başkanları,CHP'li AKP'li tüm siyasiler protokolda yerlerini almışlar Samsunspor için birleşmişler. Bandırmaspor sanki PALİKARYA takımı!

*

Samsun taraftarı organize bir şekilde bu maça hazırlanmış, yüzlerce patlayıcı madde içeri alınmış kimsenin umrunda değil ! Yeter ki Samsun düşmesin  ve maç başlıyor bir anda  ortalık savaş alanına dönüyor . Mesaj açık sizi sahadan sağ çıkarmayız . Ateş,toz,duman statta  her yer barut kokuyor taraftar çıldırmıs anırıyor . Sahaya ineriz ...

Tüm Samsun seyrediyor bizler izliyoruz Türkiye spor kamuoyu izliyor,emniyet güçleri izliyor ,görevliler izliyor.  Göğsünde Fifa kokartı taşıyan hakem Halis Özkahya,da seyrediyor. Sanki ben bu organize işlere karışmam der gibi.. 5 Dakikalık bir aradan sonra oyun yeniden başlıyor.

*

Türk Hakemliğinin  utanç yüzü  Halis Özkahya bu seferde Samsun'lu futbolcuların tekmelerini, tokatlarını saldırgan hallerini seyrediyor. Resmen seyrediyor saha içinde Samsunlu futbolcular elleriyle göstererek  tehdit ediyor. Özkahya görmezden geliyor.  Kart göstermek yusuf yusuf. Futbol oynamak isteyen Bandırmaspor' var oysa. Her iki takıma da o anda  galibiyet gerekiyor  ama futbol  oynamak isteyen Bandırmasporu  çaldığı haksız yanlış düdüklerle devre dışı bırakıyor.

Belli ki Özkahya bile kendince bize bilet kesmiş .Sizin bu ligte ne işiniz var diyerek tüm taktir haklarını ev sahibi lehine kullanıp penaltımızı vermediği gibi en az 10 dakikalık uzatma gereken müsabakayı  kısa keserek karşılaşmayı bitiriyor. .

Samsun Lig'te kalırken, Bandırmaspor yeniden 2. Lige düşüyor. Göz göre göre düşürülüyor. Samsunspor Lig 'te nasıl kalıyor herkes görüyor. Peki ya Bandırmaspor maça 20 dakika geç alınan taraftarı ve bir avuç yöneticisiyle kimsesizliğin kurbanı oluyor. Yazık çok yazık tarihi bir maçın var Bandırma'yı yönetenlerin haberi yok. Takım tesislerden Samsun'a hareket edecek sessiz sedasız sadece onursal başkan Dursun Mirza İle Kaymakam Günhan yazar orada hani geçtiğimiz yıl Kayseri'de şampiyon olup kupa ile resim çektirme yarışına giren uçak dolusu şovmenlerin hiç birisi yok!

 Peki neredeler ?

Sayın Sema Kırcı, Mehmet Tüm, Namık Havutça, Genel Başkan Danışmanı Ahmet Akın Beyler sizler  Bandırma'nın Vekili Değil misiniz ?

Bandırmaspor'un bu en zor günlerinde Samsun'da tribünlerde olamaz mıydınız ?

Bandırmaspor'un böylesine ağır etik dışı muamelere uğrayacağını bilmiyormuydunuz.? Referandum öncesi OY için Avrupa ve Türkiye'nin her yerini gezen Sayın Bandırma Vekilleri Bandırmasporumuz için niye 1 günlerini ayıramadılar ?

Samsun lobisine karşı Bandırma lobisinin birlikteliğini niye sağlayamadılar ?

Seçimlerden evvel belki de hayatında ilk defa Bandırmaspor Sosyal tesislerine gidip futbolcularla birlikte sarmaş dolaş poz veren  çok Sayın Vekilimiz Ahmet Akın've, Mehmet Tüm'ün, Namık Havutça'nın  Sema Kırcı hanımefendinin çok daha önemli işleri vardı herhalde. .

Gerçi Sayın Kırcı'nın hakkını yememek lazım Bandırmaspor'un maçı bittikten  ve takımın küme düşmesi kesinleştikten sonra kulüp Başkanı Erhan Elmastaş'ı yolda arayıp çok onemli bir şeyler anlattığı söyleniyor ama bilemeyiz söylenti, belki de taziyelerini iletmişlerdir.

Evet artık sözün bittiği yerdeyiz.

Bandırmaspor düştü ama kaderine terk edildiği için düştü!

Eğer Bandırmaspor'un arkasında güçlü bir  siyasi otorite, güçlü bir sivil toplum desteği ve güçlü bir yönetim olsaydı bu takım Samsun'da küme düşmeyecekti.

Maalesef sınıfta kaldınız Bandırma'lı Siyasetçiler keşke Bandırmaspor'u gerçekten sevebilseydiniz, sahiplenseydiniz.

Bandırmaspor'u bir araç Siyasi geleceğiniz için iyi günlerde  bir malzeme olarak görmeseydiniz.

Şimdi bu duruma düşmeyecektik. Boşuna dememiş Atalarımız "DÜŞENİN DOSTU OLMAZ." Diye.

Olmadı Beyler Olmadı.

Yakışmadı, yalnız bıraktınız. Bandırmaspor'u yalnız bıraktınız. .  Bandırmaspor'a çok ciddi destek olan gönülden sahiplenen onursal başkan Dursun Mirza'yı ve sadece Başkan Mirza'nın ricasını kıramayarak Kulüp başkanlığını hasbel kader üstlenen Belediye Meclis Üyesi Erhan Elmastaşı..

Artık beklenen son gerçekleşti bundan sonra merak ettiğimiz tek şey Bandırmasporun geleceği. Bakalım hep birlikte bekleyip göreceğiz.

SERHAT OZAR