Bandırmaspor Transfere Doymuyor.22 Futbolcu İle Anlaşma Yapıldı

Bandırmaspor Kulüp Başkanı Göksel Karlahan düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Önümüzde ki sezon TFF 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele edecek olan  Bandırmaspor'da  gerçekleştirilen iç ve dış transferlerle bir  rekora imza attı.

2019-2020 sezonu hazırlıklarına 12 Temmuz’da Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’ndeki tesislerinde başlayan bordo beyazlı ekip ilçedeki çalışmalarını 26 Temmuz 2019 tarihinde sonlandıracak.

Bandırmaspor Kulüp  Başkanı Göksel Karlahan, düzenlediği basın toplantısında hazırlıklar ve projelerle ilgili bilgileri paylaştı. Başkan Karlahan, iç ve dış transfer çalışmalarının sürdürüldüğünü ifade ederek, toplam 22 transfer yapıldığını ve 7,5 milyon TL'lik bir bütçe kullanıldığını belirtti. Karlahan, "İç transferde Zülküf Özer, Adem Alkaşi, Mete Sevinç, Rıza Efendioğlu, Oğulcan Şahin, Yasin Yıldız, İbrahim Ak, Yusuf Akyel, Doğancan Davas, Hüseyin Arabacıoğlu ve Batuhan Karadeniz ile yeniden anlaşma sağladık. Dış transferde ise altyapıdan Kaleci Ali Serçek, Gümüşhanespor'dan Kaleci Hasan Hüseyin Akınay, Galatasaray'dan Orta saha Birhan Vatansever, Sarıyer'den sol Bek Feyyaz Belen, Kastamonuspor'dan Sol Açık Erkan Taşkıran, Sarıyer ve Samsunspor'dan orta saha oyuncuları Hüseyin Bak ve İrfan Başaran, Nazilli Belediyespor'dan Sağ Bek Mazlum Demir, Tokatspor'dan Santrafor Timur Kosovalı, Erokspor'dan sağ açık Berat Satılmış, Sivas Belediyespor'dan orta saha Görkem Kıran ve Sarıyerspor'dan stoper Abdullah Karmin'i transfer ettik" dedi.

2 günlük iznin ardından 29 Temmuz 2019 tarihinde Afyon’da top başı yapacak olan bordo beyazlı ekip 1.etap kampını 9 Ağustos 2019 tarihinde sonlandıracak. 2 günü izinli geçirecek olan bordo beyazlı ekip 2.etap hazırlıkları 12 Ağustos’ta Bolu’ya gidecek. Bolu kampını 23 Ağustos’ta sonlandıracak olan bordo beyazlı ekip bu süre içerisinde toplam 5 hazırlık maçı yapacak. 24-25 Ağustos 2019 tarihilerini izinli geçirecek olan bordo beyazlı ekip 26 Ağustos’ta Bandırma’daki kendi tesislerinde 2019-2020 sezonu hazırlıklarını sürdürecek. Bugüne kadar iç transferde 11, dış transferde de 12 futbolcu ile sözleşme imzalayan bordo beyazlı ekip, Afyon ve Bolu kampları sonrasında teknik heyetin vereceği rapor sonrasında belirli mevkilere yeni oyuncu transferleri ile güçlendirilecek.

Öte yandan 2019-2020 sezonunda 5 bin adet kombine bilet satmayı planlayan bordo beyazlı ekipte, Belediye Başkanı Tolga Tosun ve Kulüp Başkanı Göksel Karlahan’ın bu hafta içinde ilçede kurulu bulunan sanayi tesislerinin yöneticilerini ziyaret ederek sponsorluk ve kombine biletler konusunda destek isteyeceği öğrenilirken Kulübün UÇK'ya olan 3,5 milyon TL'lik ödemesi için de Bandırma Belediyesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi nezdinde görüşmelerin sürdüğünü ifade ederek, "Geçtiğimiz sezon Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan BALTOK ile imzaladığımız sponsorluk anlaşması gereği 1 milyon 965 bin TL ödeme almamız gerekiyordu. Bunun şu ana kadar 530 bin TL'sini aldık. Her iki Başkan da kalan meblağ konusunda iyi niyetli. BALTOK'ta bir toparlanma sürecinde. Görüşmelerimiz devam ediyor. 1 Eylül tarihine kadar UÇK'ya ödememiz gereken 3,5 milyon TL'lik bir meblağ var. Bu konuda çalışmalarımız, görüşmelerimiz sürüyor" dedi.

Bandırmaspor Kulüp Başkanı Göksel Karlahan, yeni sezon için takımın isminin sonuna getirilebilecek bir sponsor için de 2-3 firma ile görüşmelerin sürdüğünü ifade ederek, "İsim sponsorluğu konusunda kulübümüze destek kapsamında ülke ekonomisine önemli katkıları olan ilçemiz ve çevresinde faaliyet gösteren firmalar Bandırma Belediye Başkanımızın da katılacağı bir heyetle ziyaret edilecek. Saha satış ekibi oluşturduk. Sahada kombine kart satışı yapacak kişilerde yaka kartlarımız olacak. Bunların haricindeki kişilere itibar etmeyin. Hedefimiz 5 bin kombine satışı. Forma reklamları, stadyum içi ve dışı reklam panoları, ürün sponsorlukları, bağış gibi faaliyetlerimiz için de kurum ve kuruluşları ziyaret etmeye başlayacağız. Ağustos ayı içinde kulübe destek amaçlı bir konser ve gece düzenlemeyi planlıyoruz. SMS kampanyası çalışmamız var. Bu da önümüzdeki günlerde sonuçlanacak" dedi.

BANDIRMA  22-07-2109