Bandırmaspor Yönetiminden Skandal Karar. Kadın Hentbol Şubesi Faaliyeti Durduruldu

Bandırmaspor Yönetiminden skandal açıklama. Kadın Hentbol Takımı faaliyeti durduruldu.

Bandırmaspor yönetimi bugün Bandırmaspor kulüp lokalinde yapılan toplantıda  Kadın Hentbol şubesinin faaliyetlerini maddi sıkıntılar nedeniyle askıya aldığını açıkladı.

Bandırmaspor hentbol şubesinin faaliyetlerini durdurulması Bandırma da spor camiasında eleştirilirken yönetimin hazır işleyen düzeni sürdürmemesini beceriksizlik olarak nitelendirildi.  Futbol şubesine harcanan milyonlarca liranın yanında çok küçük meblağlar tutan ve onlarca gencin sağlıklı spor yapmasına olanak sağlarken gençleri spora teşvik eden aynı zamanda kurulduğu günden bu yana aldığı başarılı sonuçlarla Türkiyede Bandırma nın ismini kadın sporcular adına katma değeri yüksek bir  spor şubesinin ilgisilik nedeniyle kapatılmasının  Bandırmaspr  adına kara  leke olarak değerlendirildi..

Marmara Olay Haber sitesinin haberinde  Hentbol şubesinin tamamen kapatılması Nisan’da yapılması planlanan genel kurul ve sonrasında netlik kazanacağı belirtildi.. Bandırmaspor Asbaşkanı Bayram Özdemir, Genel Kaptan Mülkü İnci ile birlikte Kulübün İstiklal Caddesi üzerinde bulunan merkez ofisinde ortak basın toplantısı düzenledi. Asbaşkan Bayram Özdemir, yönetim kurulunun almış olduğu kararla hentbol şubesinin faaliyetlerinin durdurulduğunu açıkladı.

Hentbol takımının Bandırmaspor Kulübüne yıllık maliyetinin yaklaşık olarak 450 bin TL olduğunu açıklayan Özdemir, gelirlerinin ise 100 bin TL olduğunu söyledi. Kaynak sıkıntısı yaşayan Bandırmaspor’un hentbol takımına her yıl kasasından 350 bin TL aktarmasının çok zor olduğunu dile getiren Özdemir, öncelikli hedeflerinin futbol şubesini içinde bulunduğu bu sıkıntılı durumdan çıkarmak olduğunu vurguladı. Hentbol takımının ilçede standartlara uygun salon olmamasından dolayı lig maçlarını ilçeden 187 km uzaklıkta bulunan Edremit’te oynamak zorunda kaldığını anımsatan Özdemir, bununda kulübe ek bir maliyet getirdiğini söyledi.

Bandırmaspor'un gelir kaynaklarına yeterince sahip olunamadığına yönelik gelen eleştirilerle birlikte spor kamuoyunda  kulüp bütçesine göre sembolik değerde bir miktar bahane edilerek spor faaliyetlerine son verilmesi  olumsuz karşılanırken yönetimden en kısa sürede yeniden yapılandırılma suretiyle şubenin aktif hale getirilmesinin beklendiği iletildi

BANDIRMA GERÇEK - 07-03-2019 MEHMET LEVENTOĞLU