Bandırmaspor'un Teknik Direktörü Hüseyin Yenikan

Bandırmaspor Teknik Direktör arayışları sona erdi. Bandırmaspor kulüp yönetimince yapılan görüşmelerden sonra  2018-2019 sezonunda Teknik Direktör olarak  Hüseyin Yenikan la anlaşma sağlandığı öğrenildi. Hüseyin Yenikan Bandırmasporun 3,ligden 2, lige çıktığı sene İsmail Ertekinle. 2013-2014 sezonunda Bandırmaspor Teknik Direktörü olarak çalışmış ve başarılı bir grafik göstermişti.  Bandırmalı bir isim olarak Rizespor , KahramanMaraşspor, Bulancakspor ,Muğlaspor,Kayseri Erciyespor ve Osmanlıspor'un süper lige çıktığı yıl antrenör olarak görev yapan  Hüseyin Yenikan'ın Teknik Direktörlüğe getirilmesi konusunda olağanüstü kongrede Başkan adaylığı kesinleşen Göksel Karlahan'ın sıcak baktığı  herhangi bir pürüz olmadığı ve prensipte anlaşama sağlandığı öğrenildi. 

Öte yandan  Bandırmaspor alacaklarıyla ilgili TFF’ye müracaat eden 10 oyuncu ile görüşmelere başlandı. Yönetim kurulu  Özgür Çelik,Bahrican Avcı ,Kaleci Ali Türkan'la görüşerek 3 futbolcuyla da anlaşma sağladı. Geçtiğimiz sezonun başarılı isimlerinin önümüzdeki sezonda Bordo beyaz renklerle devam edecekleri kesinleşti.. Görüşmede futbolcuların alacaklarından oldukça fedakarlık yaptığı kulübe destek vererek Bandırmaspor 'da mücadeleye devam kararı almaları haberi spor kamuoyunda da olumlu karşılanırken bugün itibariyle diğer oyuncularla görüşmelerin devam edeceği bildirildi.

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında  her zaman olduğu gibi zor zamanlarda görev üstlenip takımın başına geçerek  takımı Play-off finallerine çıkaran ancak hedefi son anda kaçıran başarılı Teknik Direktör İsmail Ertekin'le de alacaklar konusunda sorun çıkmadığı karşılıklı olarak anlaşıldığı öğrenildi.  Bilindiği gibi Bandırmaspor’un 11 Haziran 2018 tarihine kadar 10 oyuncuya ödemesi gereken toplam borç miktarı yaklaşık 1,4 milyon TL olarak açıklanmış ve şampiyonluğun kıl payı kaçırılması nedeniyle  ekonomik sıkıntıya düşen Kulüp yönetiminin bu miktarı belirtilen tarihe kadar ödememesi halinde kulübe transfer yasağının gelmesi söz konusu olacaktı. Bu kapsamda Futbolcularla görüşmeler devam ederken  Oğuzhan Kayar ile daha önce görüşen  yönetim kurulu kendisiyle yollarını ayırdı. 

BANDIRMA GERÇEK - SERHAT OZAR