Banvit Başkanı Kılıç: Buraya kadar gelmişken neden kupayı kaldırmayalım?

Eurocup'ta yarı finale yükselen Banvit'in Kulüp Başkanı Özkan Kılıç, bu başarının yeterli olmadığını belirterek, kupayı kaldırmayı istediklerini söyledi.

Banvit'in Kulüp Başkanı Özkan Kılıç, yaptığı açıklamada, 1994 yılında kurulan kulübün, 2004-2005 sezonundan bu yana Türkiye Basketbol Ligi'nde mücadele ettiğini hatırlattı.

Türkiye ve Avrupa maceralarında zaman zaman sıkıntılı, bazen de başarılı sezonlar yaşadıklarını dile getiren Kılıç, yurt dışında bu sezona kadar yüksek bir başarıya ulaşamadıklarını anlattı.

ULEB Avrupa Kupası'nda geçen yıl eylül ayından bu yana mücadele ettiklerini ve çok sevindirici bir noktaya geldiklerini vurgulayan Kılıç, şöyle konuştu:

"Çok zorlu dönemler atlattık. Oyuncularımız ceza aldı, kavgalar çıktı, para cezaları verildi. Geçmişe bakıp gelinen sürece baktığımızda buralara kadar gelmemiz büyük başarı. Çok iyi takımlarla oynadık. Bandırma olarak bir gücümüz oluştu. ULEB Avrupa Kupası'nda 4 takım arasında kalmak bizim için yeterli değil. Buraya kadar gelmişken niye kupa kaldırmayalım? Sonuçta bu bir inanç meselesi. Gücümüz, bütçemiz diğer kalan takımlarla aynı olmayabilir ama en azından onlar kadar yüreğimiz var. İnşallah final oynarız. Artık Türk takımları olarak Avrupa'da kupalar kaldırmalıyız."

"TÜRKİYE'DE KÖTÜ GİDİYORUZ"

Kılıç, Türkiye'de ise bu sezon şu ana kadar istedikleri sonuçları alamadıklarını ifade etti.

Bu ligde geçen sezon 30 maçın 28'ini kazandıklarını, normal sezonu namağlup bitirdiklerini ve "play-off"ta elendiklerini anımsatan Kılıç, "Bu sene varımız yoğumuz Avrupa diye sezonu açtık. Şu an Avrupa için hedefi tutturduk. Türkiye'de kötü gidiyoruz, çok mutsuz eden, çok utandıran sonuçlar alıyoruz. Takımın performansından hiç mutlu değiliz. Banvit takımı bu olmamalıydı" ifadesini kullandı.