Başkan Mirza'dan İmza Açıklaması

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza bugün düzenlediği basın toplantısında  kamuoyunda en çok merak edilen gündemle ilgili açıklamada bulundu.

Başkan Dursun Mirza yerel seçimlerde aday isminin parti üyelerinin katılımıyla sandıkla belirlenmesinin en doğru yöntem olduğunun altını çizdi.
Başkan Mirza CHP Kurultay gündemiyle ilgili olarak kendisininde imza verdiğini ve imzasını içeren belgeyi kargo ile genel merkeze ilettiğini açıkladı. Mirza sözlerinin devamında "imzamı çekmem söz konusu değildir öncelikle konuyu partimi ve beni yıpratacağı düşüncesiyle basın önünde açıklamadım konuşmadım. Bizler toplumla iç içe yaşıyoruz tabandan kopuk siyasetçi değiliz . Bu aşamada parti üyelerimle meclisteki arkadaşlarımla konuştuk ve partide değişim için imza vermem gerektiği konusunda fikir birliğine vardık. Ben de bu doğrultuda hareket ettim. Ben partinin başında ki gitsin yenisi gelsin derdinde değilim ancak değişimin her halükarda partiye ivme kazandıracağı  ve heyecan yaratacağını düşünüyorum. Verdiğim imzamın yerel seçimde sıkıntı yaratacağını asla düşünmüyorum .Genel Başkan kim olursa olsun aday seçimini etkilemeyecektir. Sonuçta kararı parti üeyelerimiz ve halk verecektir. Önce yapılan anketlerle halkımız sonra önseçimde parti üyeleri belirleyecektir. En doğru yöntem budur." açıklamasında bulundu.

BANDIRMA GERÇEK-