Başkanlar Bandırma'yı Konuştu

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın A. Edip Uğur’u makamında misafir etti. Başkan Uğur’un Bandırma ziyaretleri kapsamında gerçekleşen toplantıda, Belediye Başkan Yardımcılar ve Meclis Üyeleri hazır bulundu.

Olumlu bir havada gerçekleşen toplantıda sağduyu ve işbirliği düşüncesi ön plana çıkarken bundan sonraki çalışmalarda dayanışma ve ortak hareket edilmesi görüşü ağırlık kazandı.

Toplantının ilerleyen bölümlerinde Bandırma Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi arasındaki konulara açıklık getirilerek görüş alış verişinde bulunuldu.  

İlk olarak Başkan Uğur’un geçmiş bayramlarını kutlayarak söze başlayan Başkan Mirza, sırasıyla Bandırma Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi arasındaki borçlarla ilgili protokollerin düzenlenmesine ilişkin süreci Başkan Edip Uğur ile paylaştı. Ardından Bandırma Belediyesi tarafından yapımı planlanan ve önemli aşama kaydedilen Malta Deresi Projesi ve benzeri projelerde işbirliğine gidilmesi yönünde görüş belirtildi. Toplantıda ayrıca 30 Mart Yerel Seçimlerinin ardından yetki ve sorumluluğu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne geçen Kent Çöplüğü ile ilgili çeşitli tavsiyelerde bulunuldu.

İlçemizin tarihi yapılarından olan ve son dönemlerde kentimiz gündemini meşgul eden Eski Dekanlık Binasının ilerleyen süreçte nasıl bir amaçla yenileneceği konusunda çeşitli görüşler ele alındı.