BASKİ 'den Performans Rekoru 1740 İçmesuyu Deposu..

Balıkesir'in  Büyükşehir Belediyesi statüsüne geçmesiyle birlikte Balıkesir İlinin tüm su ve kanalizasyonla işlerini BASKİ yürütüyor.  Geniş coğrafya alanıyla yıllardır yenilenmeyen su ve kanal işlerinin acil hizmet beklentisiyle karşı karşıya kalan kurum  halk sağlığını birinci derece ilgilendiren  konuda aksaklık yaşanmamaı için  yoğun çabalarla hizmet verme gayreti içinde olduğu gözleniyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Müdürlüğü sağlıklı suya ulaşım ve temini için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. BASKİ il genelinde su depolarının temizliği, bakımı ve suların dezenfeksiyonu çalışmalarına ağırlık veriyor.

BASKİ kuruluşundan Kasım 2017 tarihine kadar il genelinde bin 740 adet içmesuyu deposu temizliğini gerçekleştirirken, bin 167 adet klor cihazı montajını gerçekleştirdi. 172 deponun ise bakım ve iyileştirme işini tamamlayan BASKİ ayrıca 106 bin 169 adet kanal temizleme ve vidanjör çalışması gerçekleştirirken, bin 839 kilometre kanalizasyon hattının ise temizliğini yaptı. 

BANDIRMA GERÇEK  - SERHAT OZAR