Baykuş

Ağız ishali olmuş bazı politikacılar

Tabi biraz dokunuca  başladılar yine atıp tutmaya..

Yok ben onu çok severdim, ben onun için şunu bunu yapmıştım (YALAN) .. Zaten bu gazeteciler hepsi sahtekar, ya! bu haber de yapılır mı? Bu gazeteci müsvettesi ! nasıl bir adam? Birde yanında o kopuk ta var.  Boyuna sıyırıyorlar.. gibi muhabbetlerle ağız ishali olmuş  politikacılar.

Bu  politikacıları, yöneticileri hiç eleştirmeyeceksin.

KAPİTALİZM İŞÇİ SINIFINI BECERİYOR!

Orta okul öğrencisi kahramanımız babasının omzuna dokunur sorar :

-Baba okuldan ödev verdiler, "Politika Nedir ?" anlatmamız lazım Nedir Politika ? 

Baba oğlunun yaşına uygun bir formül bulur.

-Bak oğlum şimdi bu kelimeleri aklında tut. Ben ücretli çalışıyorum buna KAPİTALİZM diyoruz. Parayı nasıl harcayacağımıza annen karar veriyor ona da HÜKÜMET de.  Bebek kardeşine bakan kadın, İŞÇİ SINIFI.sen ıse halk,sın Kardeşine de GELECEK diye düşün.Şimdi bunları böyle ezberle yarın sabah kahvaltıda sana Politikayı anlatırım.

PES DOĞRUSU..!!

Köylünün biri, sürekli tarlasına zarar veren ve tarlayı perişan edenin ne olduğu anlamak için, bir plan yapar. Bir kuytu köşeye çekilir ve gece gündüz beklemeye karar verir. Akşam karanlığı yeni çökmüştür ki; bir hışırtı duyar ve dikkat kesilir. Bir de bakar ki kocaman bir ayı. Tarladaki ekinden koparıyor, kokluyor beğenmediklerini atıyor, beğendiklerini karnını doyuruncaya kadar yiyor. Köylü çok şaşırıyor ve emin olmak için, bir akşam daha bekliyor. Ertesi akşam yine aynı ayı, aynı şekilde geliyor ve ekinleri koparmaya başlıyor.

Fırıldak Adamlar

FIRILDAK ADAMLAR

Siyasette fırıldak adamlar dün olduğu gibi bugünde vardırlar. Var olmaya da devam edeceklerdir.

Hangi parti büyüyor kim koltuğa  yakın ise onlar hep oradadırlar. Ar damarı patlamış fırıldak gibi, bir oraya bir buraya dönen bu adamların tek işi yalanla , dolanla halkımızın oylarını çalıp kendilerini seçtirmek ve ceplerini doldurmaktır.

BAŞKANIN KÖPEKLERİ

BAŞKANIN KÖPEKLERİ

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza 30 yılı aşkındır siyasetin içindedir. Aralıksız olarak yer aldığı Sosyal Demokrat Halkçı Parti, Cumhuriyet Halk Partisi sürecinden sonra  sonra gecesini gündüzüne katarak işini gücünü feda edecek kadar büyük bir mücadele vermiştir. Partisinde  İlçe başkanlığı, meclis üyeliği, belediye başkan yardımcılığı gibi görevleri üstlenerek tecrübesini yaşayarak bu günlere gelmiştir.

RSS - Baykuş beslemesine abone olun.