Cevizciliğin Kalbi Bandırma'da Atacak.

Dünya’nın önde gelen ceviz fidanı ve meyvesi üreticilerinden olan Türkiye’nin ceviz yetiştiriciliği ve işleme, pazarlama konularında sektörün geliştirilmesi konusunda her yıl farklı illerde Cevizcilik Çalışma Grubu Toplantıları yapılmaktadır.
Ülkemizin ceviz fidanı üretiminin yaklaşık % 80’ni de Bandırma’mız gerçekleştirmektedir. Ve ceviz fidanı bölgemizin ihraç ürünlerindendir.
Bu yılda 16. ULUSAL CEVİZCİLİK ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI Bandırma’da yapılacaktır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü ve Balıkesir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün ev sahipliğiyle yapılacak toplantı 30 (Pazartesi) ve 31 (Salı) Ekim 2017 tarihlerinde Bandırma Grand Asya Otel’de gerçekleştirilecektir.
İki günlük toplantının birinci günü olan 30 Ekim Pazartesi günü Prof. Dr. Yaşar Akça, Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen, Handan Büyükdemirci, Hüsamettin Karaman, Dr. Erol Yalçınkaya,  Orman Bakanlığı Temsilcisi, Atatürk Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Temsilcisi, Ankara Zirai Mücadele Merkez Araştırma Enstitüsü Temsilcisi ve Balıkesir, Adıyaman, Çorum İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri Temsilcileri konuşacaklardır.
Konuşmacıların dışında 30 ili aşkın İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri Temsilcileri, Akademisyenler, Meslek Odaları, Ziraat Odaları, Ticaret Odaları, Sanayi Odaları ve sektör içinde ki diğer paydaşlar, üreticiler,  hazır bulunacaklardır.
Konuşmaların bitiminde serbest konuşmacılar için Serbest Kürsü için süre ayrılmıştır.
Toplantının ikinci günü olan 31 Ekim Salı günü Teknik Gezi yapılacaktır.
 
BANDIRMA GERÇEK-Editör, C.DOĞAN