CHP Balıkesir İl Örgütünde Muhteşem Devir Teslim ve Kucaklaşma

CHP Balıkesir İl Başkanlığı görevine seçilen Serkan Sarı   görevi devraldı.. 7 Ocak'ta yapılan 2 adayla yarışılan  Olağan kongrede yarıştığı Ender Bıçkı'dan görevi  devralan  Serkan Sarı "2019 seçimlerinin önemine vurgu yaparak  “Bundan sonraki süreçte bizlere düşen görev katılımcı, çoğulcu ve geniş katılımlı bir siyasi anlayış”dedi.
CHP İl Başkanlığında gerçekleştirilen devir teslim töreninde  görev süresince  başarılı bir performans sergileyen ve CHP' yi Balıkesir'de 1 n.ci parti konumuna getiren Ender Biçki ve ekibine partiye sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ederek çiçek ve plaket verdi.  Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve Bandırma İlçe Örgütü Başkanı Atilla Atakay ve üyelerinin de   katıldığı devir teslim süreci çok sayıda katılımlı olarak coşkuyla ve heyecanla dostluk mesajlarıyla gerçekleştirildi.

  Yeni Başkan Serkan Sarı "Bugün mazbatamızı aldık ve İl Başkanlığımızda ki devir teslim töreni ile görevimize başladık. Bugünden itibaren hiç yorulmamak üzere mücadelemiz başlamıştır. Ender Biçki başkanımıza ve yönetimine hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz. Bizler için gençlerin ve kadınların siyasetteki yeri çok önemli. Ülkemizin geleceğinden kaygılı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine sahip çıkan ve Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyeti için mücadele edecek her yurttaşımız ile omuz omuza çalışacağız. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacak . Yoğun bir katılımla ve coşku ile geçen kongremizde delegelerimizin tercihi bizlerin önümüzdeki iki yıllık dönemde görev yapması yönünde oldu. Görevi bizlere devreden başkanım Ender Biçki ve yönetimine iki yıldır yapmış oldukları çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz. Kongrede bizlere güç veren milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine ve Cumhuriyet Halk Partisinin emekçi üyelerine ve İl delegelerimize yürekten teşekkür ederim. 
Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi Olacak. " açıklamalarında bulundu.

Görev süresince başarılı bir grafik çizmesine rağmen  delegelerin yeterli oyunu alamayarak  görevini devreden  Ender Biçki  partisinin gönüllü bir neferi olmaya devam edeceğini ifade ederek ”Bu süreçte de hiçbir kuşkunuz olmasın. 28 yıl olduğu gibi  partimin her zaman hizmetkarı her zaman da emrinde olacağım. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Asıl olan kimin il başkanı olacağı meselesi değildir, ülke meselesidir, vatan meselesidir. Önümüzde CHP’yi ve ülkemizi bekleyen zor bir süreç var. Ama ben eminim ki bu süreçten de hep beraber başarılı bir şekilde çıkacağız. Görevi devralan Serkan Sarı ve ekibine başarılar diliyorum. Hepimizin yolu açık olsun" dedi.

BANDIRMA GERÇEK - MEHMET LEVENTOĞLU