CHP'de Metin Ok ve Tolga Tosun da Aday

BANDIRMA CHP'DE SULAR ISINIYOR

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza'nın,geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında belediye başkanlığı için yeniden aday olduğunu açıklamasından sonra Bandırma CHP İlçe Örgütünün,eski İlçe Başkanlarından Metin Ok ile CHP'nin Büyükşehir ve Bandırma Belediye Meclisi Üyesi Tolga Tosun'un da belediye başkanlığı için aday oldukları öğrenildi.

Bilindiği gibi uzun yıllardır Bandırma'da kuyumculuk sektöründe hizmet veren Metin Ok,CHP'nin eski ilçe başkanlarından olup örgüt içinde adaylık çalışmalarını hızlandırdığı gazetemize gelen bilgiler arasında.

Bu arada,siyasi kulislerde , CHP'nin ileri gelenleriyle yaptığı görüşmelerden sonra Bandırma Belediye Başkanlığı için aday olduğu öğrenilen,CHP'nin genç isimlerinden Tolga Tosun,Büyükşehir ve Bandırma Belediye Meclisi üyesi.

Avukat olan Tolga Tosun,kentimizin köklü ailelerinden ''Tosunlar İnşaat'' Firması sahiplerinden olup,babası Ruşen Tosun 1991 yılında merhum Erdal İnönü'nün genel başkanlığı yaptığı SHP'nin Bandırma İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuştu.

Bandırma CHP İlçe Örgütünde gözler şimdi eski başkanlardan Sedat Pekel,Ömer Lüftü Kayalar ve Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur'a çevrildi.

Bu konuda Sedat Pekel ile Ozan Onur'un,belediye başkan adaylığını ciddi bir şekilde düşündükleri öğrenildi.

BANDIRMA GERÇEK - SERHAT OZAR