CHP'li Akın Ele Aldığı Konuları Israrla Takip Ediyor

 

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın ele aldığı konuları ısrarla takip ediyor, peşini bırakmıyor.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın ele aldığı konuları ısrarla takip ediyor, peşini bırakmıyor. Daha önce TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Balıkesir Devlet Hastanesi Onkoloji servisindeki hekim eksikliğine dikkat çekmiş ve Sağlık Bakanlığından hekim görevlendirmesini istemişti. Ancak aradan geçen zamana rağmen bir gelişme olmaması nedeniyle dün konuyu tekrar gündeme getirdi. TBMM de Sağlık Bakanlığının 2016 yılı Bütçesi görüşmelerinde konuyu tekrar Sağlık Bakanına sordu. Ahmet Akın’ın sorusu şu şekilde;
“Balıkesir Devlet Hastanesi Onkoloji Servisinde tek hekim günde 100 hastaya hizmet vermeye çalışıyor. Ayrıca aynı serviste diğer sağlık personeli eksikliği de yaşanıyor.
Bu konuyu daha önce TBMM Genel Kurulunda gündeme getirmiş ve soruna dikkat çekmiştim.
Ama bugüne kadar hiçbir gelişme yaşanmadı. Onkoloji servisine hekim ataması henüz yapılmadı.
Zaten sıkıntılı durumda olan onkoloji servisi hastaları muayene ve tedavi olabilmek için akşama kadar sıra beklemek zorunda kalıyorlar.
Sağlık Bakanlığı Balıkesir Devlet Hastanesi Onkoloji servisi hastalarının bu sorununu ne zaman çözecektir? Hastaneye ilave hekim ve diğer sağlık personeli görevlendirmeleri ne zaman yapılacaktır?”
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ahmet Akın’ın sorusuna verdiği yanıtta Balıkesir Devlet Hastanesine kısa vadede ilave bir hekim görevlendirmeyeceklerini açıkladı.
Ahmet Akın konuyla ilgili yaptığı açıklamada Balıkesir Devlet Hastanesinin ve Onkoloji hastalarının bu sorunu çözülene kadar konuyu gündemde tutacağını, hekim görevlendirmesi yapılana kadar her fırsat ve zeminde bu talebini yineleyeceğini söyledi.

 

BG HABER MERKEZİ - BUSE EROL