Cumhuriyetin kazanımı ne varsa talan ettiler.

Cumhuriyetin kazanımı ne varsa talan ettiler.

... “Ne yaparlarsa yapsınlar, ne isterlerse istesinler, hangi engeli koyarlarsa koysunlar, ayağımıza hangi çelmeyi takarlarsa taksınlar kendi arabamızı da üreteceğiz, kendi uçağımızı da yapacağız, 25 bin dolar gelir hedefine de çatlasalar da patlasalar da ulaşacağız. Umudumuz, geleceğimiz açık.” demişti başkanlık seçimine giderken. Başkanlık seçimlerinden bu yana bir milyondan fazla kişi işsiz kaldı, hayat pahalılığı %50'den fazla arttı.
Cumhuriyet tarihi boyunca hiç bir hükümette olmayan bütün imkanlar 17 yıldır ellerinde, 700 milyar dolar borca soktular, yerli ve milli ne varsa sattılar, kalanları da ipotek ettiler varlık fonuna devredip. Dört tirilyon dolardan fazla vatandaştan vergi toplayıp iç ettiler, çarçur ettiler. Cumhuriyetin kazanımı ne varsa talan ettiler.
Türk halkının, milli gelirinin yüzde atmışından fazlası emperyalizme yaptıkları borçların faizlerine gider oldu.
Hayvancılık bitti, tarım bitti, turizm bitti, eğitim bitti, sağlık bile dünya ortalamasının altına düştü, ege adaları peşkeş, sınırda dost ülke bırakmadılar. Milli ve yerli ne varsa bitirdiler, düşman oldular. 
Kamuda satılmadık, ipotek altına sokmadıkları hiç ama hiç bir şey bırakmadılar. 
Merkez bankasının altın rezervini bile İngilterey'e ipotek edip, 450 ton altını İngiltere'ye taşıdılar.
İmam okulların da mı öğreteceksiniz motor derslerini,... Kur'an kurslarında mı çocuklara öğreteceksiniz uzay bilimlerini, yazılım mühendisi mi çıkaracaksınız tarikat okullarından?
İnsan soyunun yüz karası, insan müsveddeleri halk düşmanı tepesinden tırnağına bütün tarikatların.
İşsizlik ve hayat pahalılığı cehenneminde insanları inim inim inleten sizsiniz, parababalarının karına kar katması için yapamayacağınız kötülük yok halka.

Üniversiteleri, anaokullarından liselerine kadar bilimden uzaklaştıran ortacağcı tarikatlarla kuşatan sizsiniz.
, ilk kelimesi " oku " diyen Hz Muhammed'in güzel ahlak ve infak üzerine kurduğu öğretileri, dinde bizim gibi düşünür. Sizin dininiz CIA'sal islam hiç bir bağınız yok Hz Muhammed'in diniyl akp chp hdp mhp ip gibi partileri eliyle onuru yaşamdan üstün tutanlara nefes bile aldırmak istemiyorlar.
Çünkü daha fazla soygun ve yağma yapmaları buna bağlı, 
Bazan aralarında da çıkar çatışması için tepişirler, arada onların ayaklarının altında ezilip can verende çalmayı bilmeyenlerin saf çocuklarıdır.
Kimi zaman din, kimi zaman milliyet, kimi zamanda ülke menfaati koyarlar adını çıkar savaşlarının. 
Oysa tek gerçek var onlar için alma satma üzerine kurulu onların dünyası, her şeyi alırlar, satarlar. Alırken yeterki ucuza kapattığını düşünsün ve herşeyi satarlar yeterki oldukça yüksek kar olsun.
İşte bu bakış açısından koptuğumuz an gerçek muğlaklaşır, göremeyiz yüzlerini .
Bunlar devletin sahibi durumundalar bugün, yani TÜSİAD, MÜSİAD devletin ve piyasanın sahibi, geride kalanlar da bunu bilenlerek mücadele veren devrimciler ve bilmeyenler de kendi kendine gelin güveği olanlar, arada bir önüne konulan sandıklarla hükümet seçtiğini zannedenler.
Cumhuriyet tarihi boyunca ise Akpgiller dönemi kadar  olamadılar parababaları.
 

YAŞAR ALİ AVCU-12-02-2019 -